Více

Městské multiplexy digitálního rozhlasu ovládnou České Radiokomunikace

Metropolitní sítě pro zemský digitální rozhlas ovládnou v budoucnu s největší pravděpodobností České Radiokomunikace. Komise, které doporučuje předsedovi Rady ČTÚ Pavlu Dvořákovi vybrat vítěze, rozhodla o tom, aby v devíti z deseti lokalit to byl právě tuzemský operátor, jež v minulosti získal pozici dominantního poskytovatele DVB-T signálu v České republice.

K TÉMATU: České Radiokomunikace, Teleko a RTIcz usilují o městské multiplexy DAB

Radiokomunikace konkrétně uspěly ve městech České Budějovice, Plzeň, Karlovy Vary, Pardubice, Olomouc, Ostrava, Zlín, Brno a Jihlava. Pouze v Praze by byla provozovatelem městského multiplexu společnost RTI cz. České Radiokomunikace navíc získají téměř se stoprocentní pravděpodobností příděly také pro Ústí nad Labem, Liberec a Hradec Králové. Do výběrového řízení na tato města dorazila vždy pouze jediná přihláška, a tak výběrová komise doporučuje vybrat právě ČRa.

stul

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ vypsal tendry na sítě pro digitální rozhlas v krajských městech

České Radiokomunikace tak mohou teoreticky ovládnout až 12 ze 13 metropolitních sítí pro digitální rozhlas, které byly v tomto výběrovém řízení vyhlášeny. O něco hůře než společnost RTI cz dopadla příbramská firma Teleko, která se svou nabídkou neuspěla ani pro jediné město. Částka za oprávnění pro vysílání se vyšplhala od 21 tisíc Kč v Jihlavě po 216 tisíc Kč v Praze. Nyní už pouze zbývá, aby předseda Rady ČTÚ výběrová řízení ukončil a oznámil oficiálně vítěze. Podle původních informací se tak má stát do 22. července.

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 7. 2011 21:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+