Více

Město Třinec prodalo svůj podíl v kabelové televizi

V Kabelové televizi Třinec (KTT) už nemá podíl město a ztratilo tak v ní svůj vliv. Jak informuje aktuální vydání listu Týdeník Frýdecko-Místecko, zastupitelé schválili prodej sedmnáctiprocen­tního podílu za 15 milionů korun. Proti transakci byl z devatenácti zástupců pouze jeden. Město se tak svého podílu zbavilo po deseti letech. A kdo je nyní novým vlastníkem onoho podílu? BKS Capital Partners, která se skupováním menším kabelových sítí snaží konkurovat UPC.

Firma vstoupila do KTT již loni, kdy koupila jejího majoritního vlastníka. Zástupce BKS Capital Partners Ivan Laška si podle listu celou kabelovou společnost ocenil na 120 milionů korun. Kabelová televize Třinec nutně potřebuje finance, nebo by nemohla konkurovat ostatním firmám podnikajícím v oboru. BKS slibuje do kabelové TV investovat ještě padesát milionů korun. Pokud jde o ceny digitální televize, tak tam k úpravě může dojít, ale k úpravě nepodstatné, konstatoval Laška.

Proběhla výstavba a provozně-technické věci, které souvisejí s napojením KTT na optické páteřní propojení. V těchto dnech je to uváděno do provozu, uvedl pro Týdeník Frýdecko-Místecko zástupce společnost BKS Capital Partners. Do výstavby nových sítí chce podle listu investovat BKS Capital Partners téměř 47 milionů korun, na obnovu stávajících by mělo jít téměř čtyři a půl milionu. Týdeník dále připomíná, že společnosti se podařilo v minulých týdnech dokončit další dvě větší akvizice.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 4. 2009 9:52

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+