Více

MasterChef napoprvé prohrál s Přístavem o víc než 100 tisíc diváků, u mladých ale vedl

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Primě se ve středu dařilo výrazně lépe než ČT 1, po osmé hodině večer byla u dospělého publika nad 15 let krátce dokonce lídrem trhu.

Nova přišla ve středu večer o 400 tisíc diváků

Konec reality show Výměna manželek a start druhé řady kuchařské reality show MasterChef připravil televizi Nova o více než 400 tisíc diváků ve středečním časovém slotu po osmé hodině večer. A nejen to, v širší cílové skupině dospělých diváků nad 15 let ji v tomto čase připravil o pozici lídra trhu, protože nejsledovanějším nezpravodajským pořadem po 20. hodině se stal seriál Přístav na konkurenční Primě. Ten oslovil od čtvrt na devět 795 tisíc dospělých diváků a 20,66 procenta publika, zatímco MasterChef od 20:20 pouze 667 tisíc dospělých při podílu 17,55 procenta. Reprízu seriálu První republika na ČT 1 si od osmé večer nenechalo ujít 523 tisíc dospělých a 13,69 procenta publika. Na úkor Novy tak posilovala nejen Prima, ale i ČT 1.

ÚTERNÍ DATA: Vlajkový seriál Novy mírně klesl, vyšších čísel dosáhly Sportovní noviny

V mladší cílové skupině diváků od 15 do 54 let ale Nova uhájila prvenství i po osmé hodině večer, MasterChef v této kategorii dosáhl podílu 22,30 procenta, zatímco Přístav 16,66 procenta a První republika 11,92 procenta. Nova se vrátila k vedení i u širší divácké kategorie 15+ hned po MasterChefovi, kdy od 21:45 vysílala seriál Doktoři z Počátků. Ujít si ho nenechalo 636 tisíc dospělých diváků a 25,17 procenta publika (18,37 procenta ve věku 15 až 54 let). Oproti minulé středě, kdy ještě Nova vysílala Výměnu manželek, ale za celý prime time nedosáhla v průměrném podílu na dospělém publiku i divácích od 15 do 54 let na hranici 30 procent, rozdíl mezi oběma týdny byl značný – čtyři procentní body (27 procent tuto středu oproti 31 procentům minulý týden), a to v obou základních cílových skupinách.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+