Více

MasterChef dýchal na záda Hříšným lidem, u mladých měl dvojnásobek diváků

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Odsun repríz První republiky do pozdějšího času se ČT 1 vyplatil, i v konkurenci Doktorů z Počátků si seriál udržel svoje publikum.

Přístav zůstal třetí, i u mladých

Vzácně vyrovnaný výkon předvedly ve středu večer hlavní pořady televize Nova a ČT 1. S mírným náskokem zvítězil seriál Hříšní lidé města pražského, kterému však v širší cílové skupině všech dospělých diváků nad 15 let dýchala na záda kuchařská show MasterChef na Nově. Poněkolikáté reprízovaný archivní seriál ČT vidělo od osmé večer 880 tisíc dospělých diváků a 21,72 procenta publika, MasterChefovi na Nově dalo od 20:20 přednost 849 tisíc dospělých, což představovalo 21,45 procenta publika. V mladší cílové skupině diváků od 15 do 54 let, na kterou se orientuje Nova, však MasterChef výkonově Hříšné lidi porazil dvojnásobným podílem na publiku: oslovil 28,32 procenta z těch, co trávili čas u televizní obrazovky, zatímco seriál na Jedničce jen 18,03 procenta.

ÚTERNÍ DATA: Liga mistrů zamíchala úterním večerem, u mladých uspěla víc než Cesty domů na Primě

Reprízovaná První republika, již ČT 1 odsunula až do pozdějšího časového slotu, zaujala od deváté večer 476 tisíc dospělých diváků a 14,48 procenta publika. Ani tímto přesunem si ale Jednička nezajistila ve středu večer pozici druhé nejsledovanější televize v zemi, jíž zůstala Prima. Její seriál Přístav sice prohrál v přímém souboji s Hříšnými lidmi města pražského i MasterChefem, ale dosáhl slušné sledovanosti 761 tisíc dospělých diváků a podílu 19,21 procenta (16,31 procenta v kategorii 15 až 54 let). Nově později večer pomohl seriál Doktoři z Počátků, který – částečně nasazen proti První republice na ČT 1 – uhrál od půl desáté 641 tisíc dospělých diváků a podíl 22,65 procenta (19,62 procenta v kategorii 15 až 54 let).

placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+