Více

Martin Ornass-Kubacki: Pro Ultra HD vysílání bude satelit nezbytný

„Na chatě ve Vysokých Tatrách se bez satelitu pro příjem Ultra HD vysílání ještě dlouho neobejdete,“ věří budoucnosti své platformy Martin Ornass-Kubacki.

Celý televizní průmysl se podle viceprezidenta společnosti SES Astra a zároveň regionálního šéfa pro oblast střední a východní Evropy Martina Ornass-Kubackiho neustále pohybuje směrem k Ultra HD vysílání, pro které ale bohužel „ještě stále není dost obsahu“. 

PSALI JSME: Ideální formát HDR? Pro vysílatele je nejvhodnější HLG, tvrdí Astra

V rámci bratislavské prezentace satelitního operátora Astra zazněla informace o severoamerické nabídce společnosti SES, která zahrnuje deset Ultra HD (4K) kanálů a byla označena za největší UHD platformu.

Provozujeme 65 satelitů a na nich 33 Ultra HD (4K) kanálů. Na jednoho operátora to může vypadat jako slušné číslo. Nesmíme ale zapomínat, že zároveň poskytujeme tisíce HD kanálů. Je tedy evidentní, že UHD obsah chybí. Dobrou zprávou ale je, že stále více Ultra HD televizorů proniká mezi diváky. Je to stejné jako s HD – jakmile bude dostatek obsahu, jeho rozšíření bude následovat hodně rychle, věří Kubacki.

Za klíčovou novinku společnosti SES považuje Kubacki založení dceřiné společnost MX1, která poskytuje komplexní služby vysílacím společnostem – vedle satelitní distribuce také IP platformy, OTT a další řešení.

 

Pokračování rozhovoru o budoucnosti televizního vysílání čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+