Více

Martin Komárek vs. Česká televize: kde se bere ta nenávist?

Šéf sněmovního volebního výboru pokračuje ve svých výpadech proti veřejnoprávní televizi. Výjimkou nebylo ani středeční projednávání výroční zprávy o činnosti ČT.

Zkraťte to. Ne, napište to delší

Kdyby záleželo na názoru předsedy Volebního výboru Poslanecké sněmovny Martina Komárka (ANO), otevřeli by si politici ve středu cestu k odvolání generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Volební výbor totiž projednával Výroční zprávu o činnosti ČT od Rady ČT a Komárek byl vůči ní – tradičně – značně kritický. Dokonce natolik, že se neváhal před početnou odbornou i novinářskou veřejností pustit do otevřené výměny názorů s Petrem Dvořákem. Komárkovi se nelíbilo, že výroční zpráva obsahuje pouze výčet úspěchů ČT a suchá data z analýz, aniž by poslanci znali metodiku, na jejímž základě tyto analýzy vznikly. Radním vytkl, že loni nezadali kontrolu efektivity výroby ani u jednoho pořadu ČT.

Všichni víme, že ČT rozpouští jakýsi finanční polštář, který má z minulosti, a přesto stoupá počet repríz v jejím vysílání, rozlítil se Komárek, který patří k vytrvalým kritikům ČT. Z formálního hlediska pak zprávě vytkl fakt, že jako každoročně obsahuje organizační strukturu ČT, kterou již poslanci znají. Jinými slovy, nenechal na zprávě nit suchou, přičemž se mu zdála být příliš stručná. Při loňském schvalování téhož dokumentu za rok 2013 přitom volební výbor požadoval naopak zestručnění rozsáhlého dokumentu, který byl podle něj nepřehledný. Tohoto protimluvu si přímo na středečním zasedání všiml sociálnědemokratický poslanec Roman Sklenák. Dovedu si představit, že příště nám zase bude vadit, že tam není organizační struktura ČT, vmetl do tváře Komárkovi.

 

Foto: Karel Choc, DigiZone.cz

Tak blízko, a přeci tak vzdáleni (předseda volebního výboru sněmovny Martin Komárek a generální ředitel ČT Petr Dvořák na středeční schůzi volebního výboru)

A co jste dělali vy, poslanci?

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+