Více

Markíza žádá vysílací radu opět o udělení licence pro Markízu Cinema

Tento krok ale pochopitelně nemusí znamenat, že nová stanice odstartuje. Markíza může klidně požádat o změnu názvu televize i jejích licenčních podmínek.

Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), slovenská obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), opět bude rozhodovat o udělení licence pro kanál Markíza Cinema. Právě tuto žádost zaslala RVR podle Mediálne.sk společnost Markíza Slovakia. Markíza Cinema už jednou licenci získala, ale firma nakonec zažádala o změnu jejich licenčních podmínek a povolení stanici spustit využila pro svůj nejnovější projekt – na muže orientovanou stanici Dajto (původně Markíza Action).

stul

Z ARCHIVU: Markíza získala licenci pro celoplošné digitální vysílání Markízy Cinema

Server Mediálne.sk dále informoval, že o licenci by měla slovenská vysílací rada rozhodovat už na příštím zasedání, které se bude konat 15. ledna. Společnost udělenou licenci využila, ačkoli název Markíza Cinema nepoužila. V tomto případě jde o novou žádost, a tedy o další licenci, uvedla Lucia Jelčová z licenční rady k aktuální žádosti společnosti Markíza Slovakia. V České republice funguje sesterská Nova Cinema už od konce roku 2007. Stejně jako Markíza patří společnosti CME.

15 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 1. 2013 17:18

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+