Více

Markíza už požádala o licenci pro svůj nový kanál s filmy a seriály

Nový kanál Markíza Cinema s jehož spuštěním počítala slovenská sestra tuzemské Novy do dvou let, nabírá reálnější obrysy. Jak dnes informuje server Mediálne.sk, Markíza už požádala o licenci pro tento kanál u Rady pro vysílání a retransmisi (RVR), obdoby tuzemské Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). S udělením licence se nepočítá s žádnými problémy, protože bude digitální. Stejně jako v České republice i na Slovensku musí zahájit kanál vysílání do 360 dní od tohoto kroku.

K TÉMATU: Do dvou let by mohla na Slovensku začít vysílat Markíza Cinema

Podobně jako Nova Cinema v České republice i u našich východních sousedů by měl být tematický kanál Markízy zaměřený především na filmy a seriály. Vysílat má průměrně přibližně 16 hodin denně, což je 112 hodin týdně. Dramatická tvorba by měla tvořit 98 % obsahu vysílání, zábava pak pouhá 2 %. Stanice se má objevit nejen v digitální terestrické síti, ale pochopitelně i v kabelových rozvodech a na satelitu. Mediálne.sk připomíná, že podobně jako funguje Nova Cinema například v ČR, patří do portfolia CME i bTV Cinema z Bulharska.

ČTĚTE TAKÉ: Televize Joj pracuje na svém třetím programu. Registrovala si Joj Klub

Tak jako máme TV Doma, pravděpodobně budeme mít i další kanály, nevyloučila v nedávném rozhovoru pro deník SME generální ředitelka Markízy Zuzana Ťapáková a dodala: Na Markíze se soustředíme na zpravodajství, zábavu, možná reality show, velké zábavné formáty. Filmy a akviziční tituly budou na jiných kanálech, prozradila multikanálovou strategii Markízy její generální ředitelka. Může k tomu dojít v průběhu jednoho až dvou let, dodala. Aktuální stanovisko slovenské komerční televize se Mediálne.sk zatím nepodařilo získat.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+