Více

Markíza tlačí na české kabelovky: uzavřete smlouvu o Markíze International do 15. prosince

Pokud tak učiníte, nepošleme na vás právníky kvůli neoprávněnému šíření plnohodnotného vysílání Markízy, stojí v dopise od nejsledovanější slovenské televize, který má DigiZone.cz k dispozici.

Podmínka? Podpis smlouvy na dva roky

Pouze do 15. prosince dala slovenská televize Markíza čas českým kabelovým, satelitním a IPTV operátorům, aby s ní podepsali smlouvu na zařazení jejího nového programu Markíza International. Zároveň žádá, aby k tomuto datu vyřadili ze svých nabídek plnohodnotné vysílání TV Markíza určené pro slovenské diváky, pokud ji ve svých sítích šíří. Podle Markízy jde totiž o nelegální převzaté vysílání, k němuž provozovatel Markízy, společnost Markíza-Slovakia, nedal souhlas. Operátoři mají podle nejsledovanější slovenské televize šanci se vyhnout případným soudním sporům o neoprávněné šíření TV Markíza, pokud právě do 15. prosince uzavřou smlouvu o šíření nové stanice Markíza International, která nabídne pouze ty pořady, k nimž má Markíza vypořádána vysílací práva i mimo území Slovenska.

Má to ale háček. Operátoři se musí zavázat, že Markízu International budou šířit nejméně do konce roku 2017. Díky tomu by ale měli získat výhodnější cenu. Měsíční poplatek za každého zákazníka, který bude mít ve své nabídce dostupnou Markízu International, by byl v tomto případě méně než poloviční oproti zájemcům, kteří by chtěli podepsat smlouvu po 15. prosinci. V obou případech nejde o malou sumu. Server DigiZone.cz má k dispozici dopis, kterým provozovatel Markízy obeslal české poskytovatele placených televizních služeb, a z něj vyplývá, že si nejsledovanější slovenská televize cení Markízu International podobně jako prémiovější televizní kanály. I když půjde o placenou stanici, Markíza na ní plánuje již v průběhu příštího roku vysílat reklamu – klasické televizní spoty prodávané podle dosažené sledovanosti.

 

Zdroj: Markíza-Slovakia

Do 15. prosince Markíza „přimhouří oko“ nad nelegálním šířením jejího vysílání v České republice, po tomto datu slibuje právní kroky proti těm operátorům, kteří s ní neuzavřou smlouvu na poskytování stanice Markíza International.

Dražší než některé sportovní kanály

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+