Více

Názory k článku
Markíza šachuje s českými seriály, nevykazovaly podle ní dobrá čísla

Kukykuk aura:10
19. 7. 2016 9:56 Nový

Re: divné

celé vlákno

No vono ale o moc lepší to zas u nás není s jejich verzí Růžovky atd. seriálama... Za federalizacie vo spoločnom... tam to bolo inaké... Je stále míň lidí co si vzájemně narozených po té polistopadové 89 rošádě zlodějských tunelářů rozumí...

Jan Novák aura:75
19. 7. 2016 10:03 Nový

Re: divné

celé vlákno

"rošádě zlodějských tunelářů" - Nechcete už s těmi agitkami jít na Novinky? Nebo zas budete brečet, až vás nazvu soudruhem? :-)

Kukykuk aura:10
19. 7. 2016 10:26 Nový

Re: divné

celé vlákno

Hele Novák... soudruh jsem nikdy nebyl !!! a nebudu!!! a ty konečně sundej klapky z očí, že je zde vše růžové a bez chyb?... Polib mi ty jeden ruďochu... co se neumí ani lidem omluvit, že trpěli v každý době tj. za komančů i dnes obzvláště pokud ti poškodí zdraví streptomycinem už v útlém věku, táhne se to s tebou a bezohlední Kalouskové atd. banda pak jsou ve svém živlu... Co se týče jazykových zákonů tam si mne též brutálně naprávem napadl protože úřední jazyky se rozdělily a jsou na to patřičné zákony které u nás jsou pravda měkčí než na Slovensku... to ty zas zpochybňuješ a vždy mne ve všem napadáš... ty jeden Khmére...

Jan Novák aura:75
19. 7. 2016 10:48 Nový

Re: divné

celé vlákno

Tak jste se vynadával, ale podstatu to nemění. Píšete ke každému článku agitky jak z RP. Je mi srdečně jedno, co jste dělal za komančů, nyní se ale jako soudruh vyjadřujete. A navíc nemáte pravdu, žádný jazykový zákon v ČR není, takže ne, že je u nás měkčí, on prostě neexistuje :-)

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 16:54 Nový

Re: divné

celé vlákno

xsc2

Můžeš si s Kukykukem podat ruky. protože zákon o úředním jazyku je vlastně a defacto jazykový zákon.
Na Slovensku se to jmenuje "Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o štátnom jazyku Slovenskej republiky" a žádný jazykový zákon.

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 16:25 Nový

Re: divné

celé vlákno

Kukykuk

Co tady meleš za zmatiny o úředních jazycích v České republice a na Slovensku.

Korunu jsi nasadil následujícím "... úřední jazyky se rozdělily a jsou na to patřičné zákony které u nás jsou pravda měkčí než na Slovensku..." Můžeš sdělit v čem jsou v České republice patřičné jazykové zákony měkčí než na Slovensku?

Než psát takové lži, tak se raději vůbec neozývat.

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 15:57 Nový

Re: divné

celé vlákno

nodar

Vidím že tvému vkusu to úplně vyhovuje a ani se nedivím dle toho v jaké hatlapatině píšeš. Ten název seriálu "Ohnivý kuře" není ani v češtině ale v úplně stejném hnusu ve kterém píšeš. Češi, už se konečně naučte česky a aspoň názvy seriálů by mohli být v češtině, když už v nich herci mluví jak prasata. Česká republika nejsou jen Čechy a kdo má na východě ustavičně poslouchat ten český hnus z Čech.

tom nodar aura:80
19. 7. 2016 16:44 Nový

Re: divné

celé vlákno

no ty jsi dnes vstával levou nohou nebo jsi pořád takový nakrknutý, pardón rozladěný? :-) Mám to na Sk hranici 15 km, takže opravdu nejsem z Čech, jen mám někdy chuť si ulevit nespisovně. Všem, kteří nepochopili ten nesrozumitelný text, se tedy tímto hluboce omlouvám :-).
Spíše mne ráno pobavilo, že z té spousty polistopadových seriálů propadl zrovna Okresní přebor, který považuji za jeden z mála těch povedených. Pobavilo, ale nepřekvapilo. Vidím to na svých rodičích a typický divák Markízy bude fungovat podobně, preferují klidně plynoucí rodinné příběhy typu Bakalářů s jednoduchým příběhem a tahle vesnická adrenalinová pivní komedie je pro ně nestravitelná, no každý jsme nějaký. Ohnivé kuře už má blíže k nudě typu Růžovky, jen z nich vyčnívá díky mladšímu hlavnímu páru, neotřelému prostředí kde oblíbenou doktorskou smetánku nahradil plebs z hospod a restaurací a začlenění do aktuálně módní vlny kuchařských pořadů (vč. propojení na Pohlreicha a ty recepty na konci - neotřelé). Každopádně vše hodnoceno z hlediska českého seriálu, nikoliv celovečerního US filmu za 100 mega.
Spíše by mne zajímalo, jaký vlastní seriál by tedy Slováci preferovali nad těmi propadáky ... a jestli bych ho já dal ;-)

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 17:08 Nový

Re: divné

celé vlákno

nodar

Pokud si Moravák a ještě z východní Moravy, tak laskavě nemluv a nepiš jako nějaké prase z Prahy nebo Čech!

Na internetu se dá na jednom odkazu najít o češtině např. následující.

Čeština – základní fakta o jazyce

spisovná čeština – používá se při písemné a oficiální mluvené komunikaci; založena na středočeském nářečí

Jazykové území
Česká republika (9,5 mil. mluv.) – úřední jazyk, v Čechách, na Moravě a v jižní části Slezska

Čeština 20. stol., současná čeština
1994 – pravopisná reforma
současný stav a tendence: ústup nářečí ve prospěch interdialektu, zejm. pod vlivem médií; Morava: žádné používání obecné češtiny, mluvený každodenní jazyk převážně hovorová čeština, v Čechách prakticky jen obecná čeština; anglicismy

Za ten původní projev bych se vůbec styděl přiznat že jsem Moravák.. Nebo pro tebe platí moravské přísloví „poturčenec horší Turka“?

Jan Novák aura:75
19. 7. 2016 17:53 Nový

Re: divné

celé vlákno

A nebylo by lepší tady neprudit s moraváctvím při každém příspěvku, který se nějak jazyka dotkne?

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 20:21 Nový

Re: divné

celé vlákno

A nebylo by tedy lepší neprudit celou Česko republiku tou českou hatlapatinou ve všech tetevizích a rozhlasových médiích včetně těch veřejnoprávní, které platí všichni občané České republiky a ne jen ti z Čech. Nevím jak by se Čechům líbilo kdyby bylo na všech televizních stanicích jen nějaké z mnoha nářečí Moravy a Slezska. Když dojde na věc, tak Čechům vadil i dabing z Brna až ho tam nakonec chvíli po revoluci zrušili. V televizích a hlavně té veřejnoprávní má být spisovná čeština a nejen neustále ta obecná z Čech. Česká republika by potřeboval zákon o používání spisovné češtiny v televizi a rozhlasu opravdu jak sůl. Kdo má ustavičně poslouchat to, dobrej, vožralej, vojejovky, vokno, vorel, a podobně. Díky dnešní televizi a rozhlasu nebude v České republice za chvíli nikdo umět ani česky. Nač se teda ve školství vůbec vyučuje Český jazyk?

petr.jakub aura:10
Petr Jakub Login: petr.jakub
19. 7. 2016 21:00 Nový

Re: divné

celé vlákno

Dabing z Brna zrušen není. V současnosti tam posílá tituly FTV Prima a MAC TV (pro JOJ Cinema), ostatní bohužel ne. Kdysi tam i hojně posílala Česká televize a Nova. Někteří brněnští dabéři také jezdí dabovat do Prahy.

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 21:37 Nový

Re: divné

celé vlákno

Já jsem pochopitelně myslel brněnský dabing ČST Brno a později ČT Brno, který byl chvíli po revoluci úplně zrušen. Toto jsou již nějaké soukromé společnosti a již to nemá vůbec nic společného s Českou televizí. Dnes je již dabing celkově na otřesné úrovni oproti době minulé. Pamatuji si to jako dnes, jak psali diváci po revoluci za federace do pořadu České televize stylu "Nad dopisy diváků" s tím jak si mohla dovolit Česká televize (Česká televize existovala již od roku 1992 ještě za federace) na druhém českém okruhu "ČTV" vedle federálního "F1" zařadit film "Sedím na konári a je mi dobre".

Když jede brněnský herec dabovat do Prahy, tak musí mluvit úplně stejně jak ostatní herci v tomto filmu.

petr.jakub aura:10
Petr Jakub Login: petr.jakub
20. 7. 2016 0:16 Nový

Re: divné

celé vlákno

Česká televize posílala dabingy do Brna ještě v roce 2003, pak už bohužel ne...

tom nodar aura:80
19. 7. 2016 18:30 Nový

Re: divné

celé vlákno

Ok koncim. Snad jen vzkaz prasatum z Cech - vsichni tady na Morave nejsme takove osiny v pr.eli, prominte ;-)

Martin Ksilt aura:94
19. 7. 2016 19:31 Nový

Re: divné

celé vlákno

Tvl diky za omluvu pane, snad ani nebyla treba. Nam ve zbytku zeme je jasny, ze exoti se najdou vsude, nekteri dokonce i vycuhuji :-)

Osobne jsem zvedav kam se tahle debata jeste posune, protor na rust by tu stale byl :o)

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 20:28 Nový

Re: divné

celé vlákno

nodar

To bylo by¨myšleno tak, že mluví úplně otřesně až to rve uši: Ne, že jsou to co jsem psal ale že tak mluví.

Nezlob se na mě ale v televizi by měla být nějaká jazyková úroveň a obecná čeština jen výjimečně. Nemám např. nic proti Šípovi ale ta jeho mluva ve veřejnoprávní televizi je opravdu něco otřesné.

dulin aura:10
19. 7. 2016 11:54 Nový

Re: Markíza šachuje s českými seriály, nevykazovaly podle ní dobrá čísla

Když je seriál nezajímavý,nebo okoukaný tak sledovanost nezmění Novák ani KUKYKUKprostě divák to odmítne a Markíza,ta hraje s diváky šachy,stačí se podívat co dávají přes týden a čekat na sobotu a neděli,sbohem Mrkízo a Dejto Vás opravdu nemusím,vždyt si vyměnujete filmy s Novou a pak děláte mezinárodní rošádu ohledně přeshraničního vysílání.

Stefan Bukovan aura:77
buko1 Login: buko1
19. 7. 2016 14:18 Nový

Re: Markíza šachuje s českými seriály, nevykazovaly podle ní dobrá čísla

celé vlákno

Majú letnú prestávku a asi dúfali, že im to tá menšia časť divákov, čo aj v lete sedí pred telkou zožerie....

petr.jakub aura:10
Petr Jakub Login: petr.jakub
19. 7. 2016 19:24 Nový

Re: Major Zeman

celé vlákno

Ano, tento seriál zatím zůstává ve svém programovém okně na Dajto.

Zdenek S. aura:47
19. 7. 2016 15:35 Nový

Re: Markíza šachuje s českými seriály, nevykazovaly podle ní dobrá čísla

celé vlákno

Slováci nejsou tak švihnutí aby sledovali tyto české totální capiny. Už Češi konečně pochopte to, že ostatní národy nemají stejnou mentalitu jako vy. Nemusíme chodit daleko, protože i Moraváci se Slezany mají jinou mentalitu než Češi. Já osobně tyto novodobé české capiny také nesleduji, nemá to hlavu ani patu a je to zbytečná ztráta času.

Stefan Bukovan aura:77
buko1 Login: buko1
20. 7. 2016 10:53 Nový

Re: Markíza šachuje s českými seriály, nevykazovaly podle ní dobrá čísla

celé vlákno

To mali pochopiť už vtedy, keď Nova nasadila do vysielania turecké super mydlové opery.... V ČR prepadli, v SR sú stále vo vysielaní....

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+