Více

Majitel Šlágr TV finišuje přípravy vlastního rádia a virtuálního mobilního operátora

Nástup novému lidovkovému rádiu Karlu Peterkovi dost znepříjemní vlastník konkurenčního Rádia Dechovka Leoš Pohl. Posluchači budou při hledání nové stanice poněkud zmateni.

Nejen druhou televizní stanici Country no. 1, ale také digitální Šlágr rádio a vlastního virtuálního mobilního operátora Šlágr mobil připravuje provozovatel populární lidovkové Šlágr TV, hudební vydavatelství Česká muzika. V polovině května si k oběma novým aktivitám registrovala ochranné známky a loga u českého patentového úřadu, a minulý týden přidala registraci ochranné známky a loga Šláger rádio u slovenského úřadu průmyslového vlastnictví. Stalo se tak zhruba tři čtvrtě roku poté, co majitel vydavatelství a zakladatel Šlágr TV Karel Peterka v rozhovoru pro časopis Forbes řekl, že uvažuje i o vlastním lidovkovém rádiu.

MIF17

Hlavním impulsem pro registraci ochranných známek byl fakt, že na Slovensku už mezitím Šláger rádio vzniklo. Neprovozuje ho ovšem Peterkova Česká muzika, nýbrž firma Doko Media podnikatele Mariána Dokoupila z Dubnice nad Váhem. Stanice, která jako by z oka vypadla Šlágr TV, zahájila vysílání loni v červenci a využívá šest analogových frekvencí v FM pásmu na západním Slovensku (Trenčín, Dubnica nad Váhom, Púchov, Považská Bystrica a Bánovce nad Bebravou), přičemž ji lze naladit i na internetu. „Jsme jiní. Lišíme se od ostatních rádií tím, že hrajeme ty největší šlágr hity. Získáváme si stále větší popularitu a nárůst posluchačů všech věkových kategorií, kteří mají rádi tento žánr,“ píše o sobě Šláger rádio na svém webu.

Kdy Šlágr rádio odstartuje a na jakých frekvencích bude vysílat? Pro koho je určen Šlágr mobil? Jak Šlágru v začátcích zatopí konkurenční Rádio Dechovka? Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+