Více

Maďarsko chce dokončit digitalizaci do roku 2010

Se čtyřmi celoplošnými zemskými digitálními sítěmi počítá návrh maďarské koncepce přechodu na digitální vysílání. Dokument má být oficiálně hotový v druhé polovině srpna, maďarský parlament ale už minulý týden oficiálně souhlasil s tím, že země přejde z analogového na digitální zemské vysílání. Serveru BroadbandTVnew­s.com to řekl předseda maďarské vysílací rady György Kovács.

První tři multiplexy mají obsahovat všechny dosud existující maďarské televizní stanice: veřejnoprávní kanály M1, M2 a Duna TV, a také komerční stanice RTL Klub, TV 2, zpravodajskou Hír TV, ATV a jeden nový komerční program. Všechny tři tyto sítě budou mít jediného operátora, který bude moci sám rozhodnout, jaké programy umístí do toho kterého multiplexu. Současné analogové televize mají nárok na digitální vysílání pouze za podmínky, že do konce roku 2009 ukončí analogové vysílání.

stul

Čtvrtý multiplex Maďaři vyčlení pro mobilní digitální televizi ve formátu DVB-H. Operátory všech multiplexů vybere země letos na podzim, výběrové řízení vypíše do konce října. Ještě před vybráním operátora by měl maďarský parlament přijmout zákon o digitálním vysílání. Maďaři zatím digitální televizi pouze testují, a to ve dvou lokalitách: Budapešti a okolí Balatonského jezera. Řádné digitální vysílání má začít v roce 2009.

Známé je už také datum, do kterého by Maďarsko chtělo dokončit přechod na zemské digitální vysílání: i přes obrovské zpoždění jím je rok 2010.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 6. 2007 15:21

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+