Více

Loewe Reference 55: excelentně vybavený modulární televizor s opravdovým videorekordérem

Tradiční německá značka se snaží vrátit na výsluní a kompletně obnovuje nabídku. Podívali jsme se na stěžejní řadu, do které vkládá velké naděje.

O „novém Loewe“ jsme informovali zde. Je opravdu nové, protože nově založenou Loewe Technologies vlastní od 1. dubna 2014 nová firma Stargate Capital. Po úpadku té předchozí se snaží vrátit této značce bývalou slávu, a hlavně ji dostat na technologickou špičku, na které kdysi také byla. Podle informací o nových výrobcích a z vyzkoušení tohoto modelu mohu potvrdit, že je rozhodně na dobré cestě. Neříkám, že jsem během pár dnů zvládl vyzkoušet všechno, to ani zdaleka. Ty základní funkce, plus pár rozšířených, jsem ale zvládl. Značka Loewe však nabízí celou řadu vychytávek, ke kterým se snad postupně dostaneme.

Na jednu recenzi je toho opravdu příliš.

Řada Reference (165.000 Kč za testovaných 140 cm, tj. 55") je pro Loewe zásadní a její název na televizoru připomíná jen malá značka v pravém horním rohu (viz foto v galerii níže).

Lesklou, či spíše lehounce polomatnou, obrazovku kryje skutečné sklo, které se dá i odmontovat a vyčistit, pokud víte, jak na to. Rozkládací je i rámeček kryjící boky, který se dá „stříknout“ do libovolné barvy podle standardu RAL. Podpora kodeku H.265/HEVC je kompletní, tedy včetně tunerů.

ČTĚTE TAKÉ: Znovuzrozené Loewe přichází.

I na jednoduchém, skoro až subtilním podstavci (panel o úhlopříčce 140 cm váží skoro 40 kg!) se dá natáčet v dosti velkém úhlu. Vše navíc nepůsobí nijak „fórově“ a panel stále výborně drží, resp. nijak se neklepe a je stabilní.

Loewe dodává své televizory bez podstavců a k Reference můžete zakoupit i podstatně bytelnější verzi nebo i podstavec podlahový, motoricky ovládaný. Ostatně jedno z rozhraní televizoru ho i napájí a také se přes něj i řídí.

Zapůjčený, téměř drátový, podstavec měl ale jednu zásadní výhodu. Obrazovka, resp. obraz, na něm ve srovnání s jeho výrazně bytelnějším kolegou podstatně více vynikne a dojem je tak nějak vzdušnější.

Náročná instalace pro specialisty

Celou recenzi čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+