Více

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co si dnes můžete pořídit

UVNITŘ GALERIE – Novinka s obrazovkou OLED a rozlišením 4K nabízí vše, co je obvyklé v nejvyšší třídě, a řadu věcí navíc. Některé nikde jinde nenajdete. Třeba zabudovaný disk či příjem internetového rozhlasu.

O tomto televizoru jsme už bohatě referovali a ukazuje se, že bylo proč. Se základními informacemi vás proto odkáži na předchozí, volně publikovaný článek, v němž mj. najdete i obsáhlé galerie včetně menu a také popis možných rozšíření. Ty jdou – jak je u tohoto německého výrobce zvykem – daleko nad míru obvyklou. Jen tabulka s uváděnými parametry se od té doby trochu vyprecizovala zejména u spotřeby. Ta je ve finální podobě (energetický štítek EU) lehce nadzvednuta na výsledných 150 wattů a ročních 208 kWh při průměrném sledování 4 hodiny denně. A protože v galeriích je k vidění i styl ovládacího menu a nabídka na tlačítku Home (Domov), zaměřím se v této recenzi spíše na detaily a třešničky na dortu. A samozřejmě na obraz a zvuk a chování televizoru za provozu, třeba i v případě obsahu s technologií HDR, tedy vysokým dynamickým rozsahem.

Bild 7 s úhlopříčkou 140 cm (55") jsem dostal zapůjčen s podlahovým podstavcem, a tak jsem se po dlouhých letech konečně díval na obrazovku v ergonomicky správné výši a pod správným úhlem. Moje komoda totiž byla původně koncipována jako ne-televizní, takže je o něco vyšší.

Podstavec je vybaven motorem dovolujícím přístroj prostřednictvím dálkového ovladače natočit v úhlu +/– 45 stupňů, přičemž motor je napájen z televizoru a ještě zbylo místo na kabeláž, kterou můžete vést stojanem, takže ústí rovnou u podlahy.

Natáčení se ovládá velice jednoduše, nejčastěji přes šipková tlačítka či kontextové menu, které nabízí řadu dalších vychytávek. Stojan je designově bezchybně proveden, včetně zmiňované výšky, ve které je umístěna obrazovka, a je také zpracován s tradiční německou kvalitou, na kterou je radost pohledět.

Dokoupit k Bild 7 ale můžete i jiný, resp. možná budete muset, protože v ceně tentokráte dostanete uchycení na zeď. Po pravdě řečeno, tady to bude televizoru, který má i motoricky posuvnou a extrémně tenkou obrazovku OLED hlubokou necelých 7 mm, slušet nejvíce.

ČTĚTE TAKÉ: OLED televizor Loewe Bild 7 dnes představen i u nás

OLED televizor Loewe Bild 7: parametry, galerie, první dojmy

Co je vlastně k mání?

Nová řada OLED televizorů Bild 7, nebo v originále „bild 7“, se zatím nabízí ve dvou úhlopříčkách, vždy s plnou podporou H.265/HEVC:

  • Bild 7.55 – 140 cm (55"), 149 000 Kč a
  • Bild 7.65 – 165 cm (65"); 209 000 Kč.

Ceny se mohou zdát vysoké, ale ten, kdo se orientuje na trhu, bude překvapen jejich konkurenceschopností, což je jasně vidět z cenového srovnání níže.

A designová koncepce asi sedmimilimetrové motoricky posuvné obrazovky na tlustším a bytelném základu? Přiznám se, že osobně bych dal spíše přednost koncepci klasické, tedy poctivému kusu plochého televizoru o hloubce nějakých šest, sedm centimetrů, a to i při vší kvalitě, s jakou je Bild 7 vyroben. Tady se ale ozývá můj konzervatismus, i když je to i zdravý respekt před těmi pár milimetry, ve kterých poskakují pohyblivé obrázky.

Ale abych odpověděl na otázku: koncepce je úchvatná.

Zvláště na podlahovém stojanu.

V každém případě je podle mého „povinností“ pro každého potenciálního kupce televizoru OLED nad 100 000 Kč Loewe Bild 7 vidět.

Slibuji, že to bude stát za to.

PŘEHLED DIGIZONE: Další články o aktuálně prodávaných televizorech s obrazovkami OLED
První pohled: LG Signature OLED65G6V

První pohled: LG Signature OLED65E6

První pohled: Panasonic TX-65CZ950, OLED s certifikací THX

Uveden Philips OLED 901F. S Ambilight a Android TV

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. V obsáhlém materiálu najdete mj. uživatelské zkušenosti z regulérního testování, aktualizované srovnání s konkurencí, situaci kolem přehrávání obsahu s rozlišením 4K a HDR a také informace o nahrávání na zabudovaný terabajtový disk či o spolupráci s externím reprosystémem přes Bluetooth. K vidění jsou rovněž fotogalerie vybraných funkcí a resumé k problému jménem „nízké pohledové úhly“.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+