Více

Loewe Bild 5.55 OLED set: stabilní systém, výtečná výbava, dobré HDR

Ve dvou variantách a dvou úhlopříčkách přichází na náš trh zatím nejlevnější OLED od Loewe. Pojďme se podívat, jaký je, v čem je omezen a co vlastně nabízí.

O nové kombinované řadě Bild 5 (LCD i OLED) jsme se před nedávnem zmiňovali v souvislosti s jejím pražským uvedením. Televizor v případě zkoušené verze Bild 5.55 OLED s hodně lesklou obrazovkou (má jen 5 mm, celý panel má hloubku 56 mm a hmotnost 20,5 kg) překvapil už cenou v kombinaci s výbavou. Ta je v případě zmiňovaných 140 cm nakonec 99 000 Kč za základní verzi bez zvukové lišty a podstavce (původně se mluvilo o rovných 100 000 Kč).

Pro jistotu si zopakujme to, co bylo už jednou řečeno při uvádění televizoru na český trh. A protože testujeme verzi s obrazovkovou technologií OLED, zaměřme se právě na ni. Více informací o verzích s LCD najdete na odkazu níže.

Loewe Bild 5 OLED opět používá duální televizní tunery v prakticky kompletním osazení, tedy DVB-T/C/T2/S/S2; chybí DVB-C2, které ale stejně nejspíše nikdo nevyužívá. Vestavěn je pevný disk s kapacitou 1 TB, který můžete využít nejen pro nahrávání, ale i pro TimeShift, tedy přehrávání živého TV vysílání se zpožděním. Nechybí podpora internetových rádií a zesilovač typu 5.1 mající 2x 20 wattů (sinus).

Televizory také mohou využít funkce HDMI (CEC) pro spolupráci s externími zařízeními (např. zapnutí TV společně s dalším zařízením), což je v případě verze bez reproduktorů jistě užitečné. U HDR jsou podporovány systémy HDR 10, HLG a – na rozdíl od LCD verze Bild 5 – i Dolby Vision.

Verze s obrazovkou OLED jsou následující:

  • Loewe Bild 5.55 OLED – 140 cm, 55", rozlišení Ultra HD, 99 000 Kč. Tzv. set verze stojí 114 000 Kč.
  • Loewe Bild 5.65 OLED – 165 cm, 65", rozlišení Ultra HD, 146 000 Kč, Bild 5.65 OLED set – 159 000 Kč.

U televizorů s obrazovkou OLED můžete k základní verzi, která je bez podstavce a audiočásti (elektronika, rozhraní a tunery přítomny jsou), dokoupit zvukovou lištu, nebo můžete rovnou sáhnout po tzv. set verzi, kterou jsme obdrželi na test. Ta přijde na 114 000 Kč a už obsahuje tradičně vysoce kvalitní a bytelný stolní podstavec a poměrně mohutnou zvukovou lištu, která je rovnou namontována pod obrazovku. Varianta základní je pak určena pro majitele domácích kin a A/V sestav (audio–video), kteří zvuk přímo z televizoru nevyžadují, nebo ho dokonce vůbec nechtějí. Zajímavá ale může být i v případě, že zatím samostatný A/V systém nemáte, ale rádi byste si ho pořídili přímo od Loewe a měli tak na všechno jedinou „dálku“.

Protože má Loewe Bild 5 OLED zabudován zesilovač typu 5.1, tedy regulérní prostorový zvuk, můžete sáhnout po doplňku jménem Loewe Klang 1 (podlahové reprosoustavy) nebo po kompletní bezdrátové sadě reprosoustav Klang 5.

Jak vidíte, Loewe u řady Bild 5 dává hodně na výběr a jen málokterá značka dnes takto uvažuje. Výsledkem je škála obrazovek a výbavy, jakou hned tak neuvidíte. Třeba včetně dřevěného podlahového stojanu. Bild 5 OLED je momentálně nejlevnějším televizorem Loewe s touto obrazovkou. Alespoň do té doby než přijde Bild 4.55 OLED. Ten má stát 86 000 Kč, bude bez pevného disku a minimálně do konce roku pouze v této jediné úhlopříčce.

ČTĚTE TAKÉ: Basys v Praze představil OLED televizory Loewe. Včetně zatím nejdostupnějšího Bild 5

V Praze byl uveden nepřehlédnutelný Loewe Bild 9 s výsuvnou obrazovkou

Loewe Reference 55: excelentně vybavený modulární televizor s opravdovým videorekordérem

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co si dnes můžete pořídit

Volba pro kalibraci (vyčištění) panelu OLED. I zde je důležité nechat televizor alespoň 30 minut, spíše hodinu, v pohotovostním režimu a neodpojovat ho fyzicky od 230 V, což zde jde navíc snadno! Z tohoto důvodu také nikdy nekupujte televizor OLED vystavený v obchodě. To byste si museli být hodně jisti, že s ním bylo zacházeno správně, tj. že měl možnost si provést automatickou údržbu.

Autor: Bohumil Herwig

Volba pro kalibraci (vyčištění) panelu OLED. I zde je důležité nechat televizor alespoň 30 minut, spíše hodinu, v pohotovostním režimu a neodpojovat ho fyzicky od 230 V, což zde jde navíc snadno. Z tohoto důvodu také nikdy nekupujte televizor OLED vystavený v obchodě. To byste si museli být hodně jisti, že s ním bylo zacházeno správně, tj. že měl možnost si provést automatickou údržbu.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v něm o omezeních televizoru i jeho výhodách, fungování EPG či HbbTV a také o spolupráci se serverem Tidal pro streamování mj. i bezztrátové muziky. A také o funkci zdvojených tunerů.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+