Více

Loewe Bild 3.48: výtečná volba pro ty, kteří o svých penězích přemýšlejí

UVNITŘ FOTOGALERIE – Po přejmenování výrobků, které je ale opět jasné a průhledné, přichází německý výrobce s vyšší střední třídou. Oproti konkurenci i zde nabízí něco navíc. Testujeme i se subwooferem.

Řada Bild 3 představuje televizory se třemi velikostmi úhlopříček: 40" (102 cm), testovaných 48" (122 cm) s hodně lesklou obrazovkou a konečně 55" (140 cm). Všechny jsou v rozlišení Ultra HD (4K) s dobře rozprostřeným podsvícením v rámu, tedy Edge LED.

Design je zcela ve stylu Loewe. Obrazovka nehrající si na žádnou ultratenkost má jednolitý kovový rámeček a pod ní je umístěna kvalitní zvuková lišta potažená textilií. Vše ale spíše vzbuzuje dojem solidnosti a kvality než přehnaného luxusu a tak by to mělo být. Styl dokresluje jméno televizoru na malém kovovém štítku pod pravým rohem, který v běžném provozu vůbec nevnímáte.

Základní výbava je na velmi vysoké úrovni a plně odpovídá ceně, resp. ji ve srovnání s konkurencí převyšuje. Samozřejmostí je kompletní tunerová sada ve zdvojené podobě (opravdový PiP – obraz v obraze) a tedy možnost jeden program nahrávat a další na jiném kanálu sledovat. Nicméně televizor tentokráte nemá zabudovaný disk (nahrává se na externí) a nepodporuje systém vyspělejšího nahrávání DR+, jako například Bild 7.

Nechybí u Loewe obvyklá možnost přepnout se na DVB rozhlas nebo rovnou využít plnohodnotné internetové rádio, včetně českých stanic. Anebo si zakoupit televizor v upravené designově podobě třeba s jiným podstavcem, včetně podlahového či šikovné tyče jdoucí od podlahy ke stropu. Na výběr jsou také dva odstíny šedé u krycí textilie audiosystému se zesilovačem typu 5.1. Pokud se ale chcete podívat na kompletní nabídku, nejlepší je vyžádat si list s parametry, protože jít na webové stránky Loewe znamená tak akorát přivodit si infarkt nebo si v lepším případě ukroutit krk v horizontální podobě. Loewe sice nyní vyrábí excelentní výrobky, ale webové stránky má, jako kdyby dělalo designový nábytek.

S televizorem byl zapůjčen i volitelný Loewe Subwoofer 300, resp. podle nového označení Loewe Klang 1 Subwoofer, a o něm se na stránkách nedozvíte zhola nic s výjimkou několikařádkového popisku, ceny a nabídky na koupi. Pocity a zhodnocení této novinky se zemitými basy najdete, spolu s jeho podrobnými parametry a fotogalerií, v samostatném boxu.

Praktické drobnosti

  • Jak dlouho trvá zapnutí (plné naběhnutí) TV: 18–20 s, zvuk naběhne většinou o sekundu, dvě dříve
  • Jak dlouho po zapnutí TV mohu ztlumit zvuk: různé, cca od 2 do 4 s
  • Prodleva při vyvolání EPG: max. 1 s
  • Zvuková prodleva při vyvolání EPG: 0 s
  • Prodleva při přepnutí kanálu: 2 s
  • Prodleva při vyvolání seznamu kanálů: prakticky okamžité

Poznámka: měřeno stopkami

ČTĚTE TAKÉ: Loewe One 40: nový základ, ale s jasnými přednostmi

Televizory Loewe: pozor na správné umístění baterií v dálkovém ovladači

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co si dnes můžete pořídit

Pokračování článku najdete v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v něm například o chování EPG a HbbTV, chytrých funkcích či třeba o zabudovaném internetovém rádiu. Součástí je i několik fotogalerií a krátký test Loewe Klang 1 Subwoofer (Loewe Subwoofer 300).

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+