Více

Livebetting v hybridní televizi? Blízká budoucnost s nejasnými obrysy

Jedním z lákadel hybridní televize je její možná interaktivita. V souvislosti se sportovními programy se pak logicky nabízí možnost živého sázení, například v průběhu samotného zápasu.

Absence legislativního rámce, který by upravoval podobu vysílání v hybridní televizi, nemá vliv jen na zadavatele reklamy, ale i na další možnosti, které hybridní vysílání nabízí. Kromě videoarchivu, jako asi hlavního taháku pro diváky, je možné využít internetové připojení v televizi jako zpětný kanál, vhodný pro komunikaci s diváky a jejich zapojení do vysílání. Kromě konkrétního zacílení některých programových prvků, jako je například předpověď počasí a samozřejmě reklamní sdělení, je jednou z nabízejících se možností tzv. livebetting, tedy sázky v průběhu sportovních přenosů.

Problém internetového sázení se nedávno dostal i do Parlamentu, kde poslanci posuzovali vládní návrh zákona o hazardních hrách. Ten by měl mimo jiné umožnit blokování stránek sázkových společností, které nemají v Česku potřebnou licenci. A právě tito provozovatelé by měli o možnost live sázek během přímých přenosů ze sportovních zápasů určitě velký zájem. V tomto případě by ale nemělo hrát významnější roli, zda budou regulační orgány považovat HbbTV za televizní nebo internetové vysílání, od čehož se také odvíjí míra regulace daného média.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+