Více

LG Signature OLED aneb LG OLED65G6V aneb První pohled na zázrak

Dvojí název pro špičku nejšpičkovitější v podání výrobce, který OLED stále věří. Věří a doufá? Nebo věří a ví? To bohužel ví jen on sám.

Rozebírat situaci kolem této technologie nemá smysl. Napsáno toho bylo už dost a spousta z toho jsou pouze dohady. Věnujme se tedy raději televizoru se dvěma jmény. Jedno zejména říká „patřím do řady Signature, která jde u LG napříč spotřební elektronikou a můžete si v ní koupit třeba i chladničku“. To druhé zase „patřím k těm televizorům, které jsou vybaveny obrazovkou OLED bez podsvícení a nic lepšího není“. À propos „bez podsvícení“. Představte si třeba, že vám tam létají svatojánské mušky, které jsou na rozdíl od trpaslíků držících v ruce LED diody podstatně menší, takže obrazovka může být i podstatně tenčí. :)

A teď vážně: obrazovka má hloubku 3 mm (přesně je udáváno 2,57 mm) a samozřejmě nemluvím o hloubce televizoru. Ten je podstatně hlubší, protože má elektroniku, přípojná místa a hlavně zvukový audio systém soustředěn do podstavce s výrazným pasivním chlazením. A pochopitelně jsou tu i reproduktory, protože ty by se jinam prostě nevešly. Natolik tenký reproduktor, aby zvládl zabudování do necelých tří milimetrů obrazovky, ještě nikdo nevymyslel a ani nikdy nevymyslí. Tohle není elektronika. Ta je nejen v podstavci, ale část z ní je umístěna i do drobného „hrbu“ na zadní části skleněné desky, na kterou je přilepena samotná obrazovka (viz galerie níže). Televizor je pak podle LG v této části hluboký 68 mm.

K TÉMATU: Ondřej Ťapušík: LG míří k OLED. LCD s Quantum dot jsou jen zastávkou

Panasonic TX-65CZ950: Viděl jsem budoucnost aneb první OLED s certifikací THX

Novoroční přehled televizorů nejvyšší třídy (nad 100.000 Kč)

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. K vidění je několik galerií, včetně menu nového WebOS 3.0, postřehy ze zkoušení multimediálního obsahu provedeného v technologii HDR a mimo jiné také informace o unikátní natočitelné koncepci televizoru. A také o tzv. refreshování OLED obrazovky.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+