Více

Ondřej Ťapušík: LG míří k OLED. LCD s Quantum dot jsou jen zastávkou

Rozhovor se specialistou na Smart TV ve společnosti LG – nejen o OLED, ale hlavně o Ultra HD a nových technologiích, které tento výrobce připravil na letošní rok.

ČTĚTE TAKÉ: LG InnoFest 2015: Full HD končí, Ultra HD opět s LCD IPS a OLED už jen ve 4K! 

Minulý rok jste v chytrých televizorech začali používat nový operační systém WebOS postavený na Linuxu. Testoval jsem ho zatím v jednom či dvou televizorech a vůbec nebyl špatný. Jen mě zarazila jistá pomalost jeho běhu. Letos se už ale mluví o zkrácení doby startu televizoru až o 60 %. Mě by ale zajímalo zrychlení operací v už spuštěné TV…

Jak už jste zmínil, doba bootování v počátečním nastavení TV je opravdu až o 60 % rychlejší, ale samozřejmě ruku v ruce s tím jsme zrychlili i samotný WebOS, nově označovaný 2.0, na již spuštěné TV. Takže pokud si budete chtít spustit jakoukoliv vaši oblíbenou aplikaci, přehrát film, popřípadě spárovat televizor s vaším mobilním telefonem, tak i toto všechno – a mnoho dalšího – doznalo změn a je mnohem rychlejší. Na základě testů u prvních vzorků, které máme již skladem, se domníváme, že WebOS letos bude patřit k nejrychlejším televizním platformám na trhu.

Minulý rok byl u Smart TV souběhem vaší původní technologie NetCast a nového WebOS. Jak tomu bude letos?

Máte pravdu, jelikož samotný WebOS je o něco náročnější na hardware, tak u některých modelů 2014 jsme museli ponechat původní NetCast technologii. Nicméně modelové řady pro rok 2015 již budou všechny – až na jednu nižší sérii – fungovat na novém operačním systému WebOS.

 

Autor: archiv Ondřeje Tapušíka


Můžete nám prozradit, jaký bude podíl Smart TV v letošní produkci?

Celý rozhovor čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+