Více

LG InnoFest 2015: Full HD končí, Ultra HD opět s LCD IPS a OLED už jen ve 4K!

UVNITŘ GALERIE – Společnost LG představila na víkendovém 3. ročníku Innovation Festivalu v Lisabonu novinky v TV, audio i domácích spotřebičích. DigiZone.cz byl u toho. AKTUALIZOVÁNO

V posledním případě šlo zejména o chladničky s technologií Door-in-Door (další, menší dvířka ve dveřích) a také o vysoce ekologické pračky i když bohužel ta nejočekávanější typu 2v1 (skutečné dvě pračky v jedné) představena nebyla. K dispozici bude totiž zatím pouze pro severoamerický trh. Na digizone.cz je to ale především o televizorech, takže pojďme k nim!

Souhrnně vzato byly uvedeny televizory jak s obrazovkami LCD, které i letos budou typu IPS (přechod začal loni), tak s novými OLED nevyžadujícími podsvícení a vynikajícími extra kvalitními barvami a extrémně nízkou reakční dobou, resp. vysokým stupněm pohybové ostrosti.

Novinky ještě více než loni sázejí na operační systém WebOS s opět unixovým základem, který má fungovat výrazně rychleji, novou technologii Color Prima a mají podporovat i streamování videa v rozlišení Ultra HD.

A zhodnocení? Žádnou záplavu Full HD, jako loni neočekávejte. Mimochodem nikdo se také nezmiňoval o Smart TV. Že budou televizory chytré, zřejmě prakticky/skoro všechny, se už bere zcela automaticky! Ostatně na akci pořádané v nádherné býčí aréně s maurskými prvky uprostřed jinak vcelku zanedbaného Lisabonu, prý nebyl jediný Full HD televizor a ani já jsem na žádný nenarazil, i když času na prohlídku bylo opravdu hodně málo.

Všiml jsem si ale, že o nich na prezentaci nebyla řeč.

Prezentovány byly OLED televizory se čtyřmi subpixely v rámci jednoho obrazového bodu pro rozlišení Ultra HD. To bude letos v drtivé většině produkce LG Electronics.

Autor: Bohumil Herwig

Prezentovány byly OLED televizory se čtyřmi subpixely v rámci jednoho obrazového bodu pro rozlišení Ultra HD. To bude letos v drtivé většině produkce LG Electronics.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+