Více

LG 55EG9A7V: výborná kombinace cena/výkon, rezervy ale jsou

UVNITŘ FOTOGALERIE – Máme tu pro vás test nejnovějšího OLED televizoru s rozlišením Full HD z modelové řady 2017. Prodává se v jediné úhlopříčce.

Nejprve si řekněme, v čem že je televizor, který vás při zveřejnění zprávy o jeho uvedení tolik zaujal, oproti dalším OLED kouskům roku 2017 omezen. Že má rozlišení obrazovky OLED Full HD (1920 x 1080 bodů), a nikoli Ultra HD (3840 x 2160 bodů), je zřejmé, možná ale nevíte, že postrádá podporu obsahu s HDR a že je také vybaven operačním systémem WebOS ve verzi 2.2 (aktualizovaná 2.0). Nedisponuje tudíž nejnovější verzí 3.5 a LG se rozhodlo vymezit ho i v tomto ohledu. Někomu možná bude chybět i výstup na sluchátka a Wi-Fi na frekvenci 5 GHz.

Co naopak má, je tradičně hodně lesklá obrazovka, kompletní tunerová sada, tedy včetně podpory příjmu DVB-T2/HEVC či DVB-S2, a zabudován je audiosystém typu 2.0, tedy bez basového reproduktoru. Pokud byste chtěli využít napojení na externí audio, což jsme také vyzkoušeli, je tu v televizorech v poslední době nejobvyklejší optický digitální audiovýstup.

EG9A7V je bez podstavce hluboký 49 mm, samotná obrazovka (bez „hrbu“ s elektronikou, konektory a reproduktory) má ovšem hloubku pouhých 5 mm. Jak je u OLED obvyklé, nejsou tu žádné potíže s pohledovými úhly. Zabudováno je také pouze Wi-Fi ve standardu 802.11 n, 2,4 GHz, naopak nechybí nahrávání, TimeShift, Intel WiDi, Wi-Fi Miracast či Bluetooth.

LG 55EG9A7 s obrazovkou typu OLED, tedy na rozdíl od LCD, včetně například Samsung QLED, nevyžadující podsvícení, je v prodeji za úvodní cenu 49 990 Kč.

K TÉMATU: Displejová stěna LG OLED Wall v nákupním centru v Dubaji

LG OLED55B7: rozlišení 4K a technologie OLED za 80 tisíc korun

Philips 55POS9002: OLED televizor s rozlišením 4K, Google Android TV 6 a příjemnou cenou

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v něm o chování operačního systému WebOS ve verzi 2.2, údržbě obrazovky OLED či programové nabídce a kompatibilitě multimédií. A také o oficiálně udávané životnosti obrazovky OLED.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+