Více

Názory k článku
Leoš Pohl: Multiplex B se dočká řádných programů asi až v roce 2009

uživatel si přál zůstat v anonymitě
11. 6. 2007 16:19 Nový

Radiokomunikační účet

celé vlákno
Co je přesně ten "Radiokomunikační účet", o kterém se mluví v článku?
Petr Vikomt
Petr Vikomt (neregistrovaný)
11. 6. 2007 17:11 Nový

Re: Radiokomunikační účet

celé vlákno
zákon 153/2005 Sb. "způsob a výše tvorby prostředků radiokomunikačního účtu" :

§ 1 Tvorba prostředků účtu
Český telekomunikační úřad (dále jen "Úřad") převádí na radiokomunikační účet (dále jen "účet") peněžní prostředky ve výši 6 % vybraných poplatků za využívání rádiových kmitočtů. Peněžní prostředky Úřad převádí na účet čtvrtletně do 10 pracovních dnů po uplynutí čtvrtletí s výjimkou čtvrtého čtvrtletí, kdy peněžní prostředky převede nejpozději v této lhůtě podle stavu k 10. prosinci. Doúčtování za období od 11. prosince do 31. prosince běžného roku Úřad provede do 31. ledna roku následujícího.

§ 2 Čerpání prostředků účtu
Úřad převede peněžní prostředky z účtu na úhradu efektivně a účelně vynaložených nákladů podle § 27 odst. 1 zákona vzniklých držitelům individuálního oprávnění k využívání rádiových kmitočtů anebo Ministerstvu obrany při využívání rádiových kmitočtů pro vojenské účely do 15 pracovních dnů poté, co potvrdil anebo stanovil jejich výši podle § 27 odst. 3 zákona.
uživatel si přál zůstat v anonymitě
11. 6. 2007 19:21 Nový

Re: Radiokomunikační účet

celé vlákno
Tady jsou originály:
uživatel si přál zůstat v anonymitě
11. 6. 2007 18:54 Nový

Nova a Prima v jednom MUXu

celé vlákno
Může mi někdo v rychlosti připomenout, proč Nova a Prima nejsou v jednom multiplexu? Tam by se mohly rozšiřovat, jak by chtěly a mohly by se třeba porvat i o ten bitový tok (je tam místo na 5 kanálů a to by mělo stačit i na ty jejich bonusové licence. Jestli chtějí více, tak mohou zkusit svůj prosazovaný MPEG4).
prudic
prudic (neregistrovaný)
12. 6. 2007 1:37 Nový

Re: Nova a Prima v jednom MUXu

celé vlákno
asi proto, ze puvodne se predpokladalo, ze budou tahouny rozsirovani pokryti Muxy a nove televize se proste "svezou". No ale zase nas mili kapitaliste precurali. Jo a bonusy jsou nesmysl, takze radeji pouze nadavat na ne....
Radek Donát
Radek Donát (neregistrovaný)
12. 6. 2007 10:05 Nový

Re: Nova a Prima v jednom MUXu

celé vlákno
Ja myslim, ze je to hlavne proto, ze majitel Primy je zaroven majitelem provozovatele muxu B, spolecnosti CDG. V tomto smyslu jsou zde od zacaktu dve zakladni prekazky vzajemne spoluprace. Za prve si Prima od zacatku tak trochu mysli na to, ze obsadi cely svuj multiplex sama (proto sla do spolku s operatorem a je tak, spolu s CT, paradoxne opravdovym prukopnikem digitalizace, i kdyz ne primo) a obava se, ze by ji dlouhodoba pritomnost Novy v tomto zameru zablokovala (ze uz by si divaci rekli, aby to tak zustalo). Za druhe se mozna Nova boji byt zavisla na technickych prostredcich sveho budouciho nejvetsiho konkurenta (zatim je jim i CT, ale reklama tam klesa), mohla by byt napr. upozadovana v rychlosti reseni technickych problemu na ukor Primy, pripadne znevyhodnovana cenove atd.

Je to velka skoda. Mam za to, ze pokud by Nova i Prima dostala po jedne kompenazcni licencni, bylo by toto spojenectvi, jak pro divaky CT (mene stanic v muxu=kvalitnejsi obraz), tak pro divaky TV Prima (vice prostredku na rozsirovani site), i postup digitalizace jako takove, naprosto idealni, pricemz divaci TV Nova by nemuseli prijit o nic, naopak by mohli ziskat na kvalite obrazu (mene stanic v muxu).
Štěpán
Štěpán (neregistrovaný)
12. 6. 2007 18:23 Nový

Re: Nova a Prima v jednom MUXu

celé vlákno
Je to od Primy nehezké. Nejdřív velké oči, a ted' nic. Zřejmě jí stačí vysílat v Praze, Brně či Ostravě. Jak ještě bude dlouho jen testovat, ještě 100let? Na ostatní regiony a města kašle. Jestli chce vysílat v MPEG-4, tak at' sem ani neleze - jen by zabírala zbytečně kanál.
KeckaS
KeckaS (neregistrovaný)
12. 6. 2007 21:35 Nový

Re: Nova a Prima v jednom MUXu

celé vlákno
Prima zatím vysílá jen v Praze. Brno či Ostrava mají jen Mux A

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+