Více

Legendární vysílač Veľká Javorina dnes vypíná analogovou STV

Vysílač Veľká Javorina, který leží na česko-slovenském pomezí a jenž mnozí obyvatelé ČR i SR považují za kultovní, bude psát dnes opět historii. Podle harmonogramu digitalizace našich východních sousedů totiž právě dnes na této kótě končí analogové vysílání veřejnoprávní televize STV. Vypnuty tak budou programy Jednotka (56. kanál) a Dvojka (39. kanál).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slovensko spustí dalších osm digitálních vysílačů, dva v Bratislavě

Tento vysílač přijde definitivně o analogový signál pravděpodobně až příští rok v červnu, kdy je naplánováno ukončení šíření signálu TV Nova na 21. kanálu. ČT 2, která zde byla šířena na kanálu 47, už byla vypnuta koncem ledna letošního roku. Veľká Javorina ležící v 970 m.n.m. je zajímavá právě tím, že jako jediný vysílač, který se už nachází na slovenském území, šířila také programy tuzemských stanic, tedy České televize a Novy.

ČTĚTE TAKÉ: Towercom postaví další digitální vysílače pro Slovenskou televizi a multiplex 2

Tato legendární hora, mimochodem nejvyšší v takzvaných Bílých Karpatech, je součástí Národní přírodní rezervace Javořina. Je-li to tak možné nazvat, Veľká Javorina má i svou fanouškovskou stránku, respektive spíše web, na adrese www.velkajavo­rina.com, který upozorňuje na to, že tento kopec je častým setkáváním Čechů a Slováků a popisuje jeho bohatou historii. Kromě toho funguje také oficiální portál na adrese www.velkajavo­rina.sk, kde však zájemci téměř žádné informace nenajdou.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 8. 2011 11:33

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+