Více

Sněmovní kulturní výbor schválil digitální novelu vysílacího zákona

Poslanecká sněmovna bude moci ještě na své listopadové schůzi projednat novelu zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která se týká digitalizace. Kulturní výbor sněmovny ve středu večer po bouřlivé diskusi schválil návrh sociálnědemokra­tického poslance Ladislava Skopala z 13. října a doplnil jej o pozměňovací návrhy ministerstva informatiky a poslankyně Táni Fischerové (US-DEU). Uvedl to server Česká média.

Poslanci Vladimír Koníček (KSČM) a Petr Pleva (ODS) předloží své pozměňovací návrhy až ve druhém čtení sněmovny. Schválená novela se od původní verze z letošního září liší v jasnějším definování křížení vlastnictví. Podle spoluautora novely a bývalého poslance za ČSSD Miloslava Kučery nelze vyloučit, že si Ladislav Skopal osvojí také některé pozměňovací návrhy od poslance Petra Plevy.

Zatímco Skopal počítá s tím, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání bude přidělovat programové licence na jednotlivé pozice v multiplexech, Pleva chce udělovat licence rovnou na celé multiplexy.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+