Více

Kuki: vlastní platforma nám umožňuje operativně reagovat na potřeby zákazníků

Dlouhé roky využívaly společnosti AIM a SMART Comp pro své IPTV zákazníky outsourcované řešení od nangu.TV. Co donutilo obě firmy začít pracovat na vývoji vlastní IPTV platformy Kuki?

Pražská telekomunikační společnost Planet A, vystupující pod obchodní značkou AIM, a brněnská telekomunikační společnost SMART Comp, poskytující své služby pod značkou netbox, společně nabízí domácnostem internetové připojení a televizní služby s využitím vlastní IPTV platformy Kuki. Rozmotat klubíčko společného projektu Kuki a představit výhody vlastního IPTV řešení nám pomohl předseda představenstva společnosti Planet A Martin Havrda a její obchodní ředitel Jakub Jánský.

Platformu Kuki vyvinuly dvě společnosti, pražská Planet A a brněnský SMART Comp. Obě tyto firmy fungují jako akciové společnosti, přičemž Smart Comp využívá pro telekomunikační služby poskytované v Brně a dalších městech Moravy značku netbox. Stejně tak my využíváme pro Prahu a okolí obchodní značku AIM. Našim základním produktem, kromě internetu, je i televizní platforma Kuki, kterou jako IPTV službu poskytujeme našim zákazníkům, vysvětluje Havrda.

Pod názvem Advanced Interactive Media už jeho firma na telekomunikačním trhu funguje devátým rokem. Původně jsme se jako rodina zabývali podnikáním ve zdravotnictví a jeden z našich rodinných příslušníků podnikal v oblasti telekomunikací. Po rozhodnutí opustit sektor zdravotnictví, a s využitím prostředků z prodeje našich původních aktiv, jsme se naplno vrhli do telekomunikačního byznysu. A tak vznikla značka AIM. Již v roce 2008 jsme zahájili výstavbu prvních vlastních optických sítí. Netbox pak na trhu působí více než patnáct let a má své vlastní optické sítě prakticky po celém Brně. Z tohoto pohledu je právě netbox tím zkušenějším partnerem v oblasti optických sítí a souvisejících síťových technologií, uznává Havrda.

Obě společnosti jsou evidovány u ČTÚ a jako provozovatele převzatého vysílání je registruje i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. IPTV služby poskytujeme na dvou úrovních, jednak pro zákazníky na našich optických sítích, kdy naprostá většina našich zákazníků má od nás nejen televizní služby, ale také internetové připojení. A pak jako OTT IPTV službu pro zákazníky mimo naše sítě. Tito zákazníci uzavírají pro zjednodušení celého procesu smlouvu se společností SMART Comp. Obě společnosti jsou padesátiprocentním vlastníkem produktu Kuki a souvisejícího duševního vlastnictví, popisuje obchodní ředitel Jánský.

MIF17

Zhruba sedm let využívaly obě společnosti pro poskytování IPTV služeb platformu od externího dodavatele nangu.TV. Po dosažení kritické hranice počtu koncových zařízení v síti jsme se ale dostali do stavu, kdy jsme se potřebovali odlišit od jiných společností, jako je třeba O2 nebo T-Mobile, kteří využívají stejnou platformu. Subdodavatelsky nám prostě spolupráce s externím dodavatelem přestala dávat smysl, přibližuje motivaci pro vývoj vlastní platformy Jánský.

Pokračování rozhovoru čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+