Více

Krimi Svět pod hlavou jedničkou večera. ČT1 vítězem na skoro všech frontách

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – ČT1 byla včera nejsledovanější stanicí jak přes den, tak v prime time, a to v obou diváckých skupinách.

Absolutní jedničkou sice byly Televizní noviny na Nově, ale premiéře nové krimi Svět pod hlavou, která hrdinu odnesla do let osmdesátých, scházelo jen 93 tisíc. Před druhou Ulicí, kterou vidělo 1,268 mil. diváků, měla náskok podstatně vyšší – 379 tisíc. Z nezpravodajských pořadů na třetím místě skončil úvodní díl taktéž nového komediálního seriálu ČT1, Trpaslík, který sledovalo 1,186 mil. diváků, a teprve za ním byly Sportovní noviny na Nově. Trpaslík byl ale také poslední z nezpravodajských pořadů, který se do TOP 10 za všechny kanály dostal. ČT1 je pak v žebříčku zastoupena pěti, Nova třemi a Prima dvěma pořady.

NEDĚLNÍ DATA: Domácí péči na ČT1 scházelo oproti Televizním novinám na Nově padesát tisíc diváků

Celková sledovanost vyzněla pro ČT1, a to jak u mladšího publika 15–54, tak u obecného publika 15+. Platilo to jak přes den, tak v hlavním vysílacím čase (prime time), kde v 15+ ČT1 vykázala 25,4 % a v 15–54 23,01 %, zatímco Nova končila na 20,39 %, resp. 22,55 %. Třetí Prima se v prime time dostala lehce nad desetiprocentní podíl na publiku a například v 15+ podíl dělal 12,55 %. TV Barrandov se vrátila na svá běžná čísla a v prime time se nedostala nad 4 %, před den skončila na 4,89 %. Překvapením večera, ale i dne, je Nova Cinema, která v prime time získala u mladšího publika 7,34 a přes den dokonce 8,18 %. Dařilo se i ČT2, která v 15+ vykázala 6,06 a v hlavním vysílacím čase 6,34 %.

Filmovým kanálům se pondělí, s výjimkou Novy Cinema, příliš nedařilo. Nekonečný seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti X na Kině Barrandov přitáhl v nejlepším případě 61 tisíc diváků a stal se jedničkou v TOP 5 za kanál. Prima Max na tom byla ještě hůře a komedii Noční rande, jedničku v TOP 5, vidělo 54 tisíc diváků. Za pozornost v této souvislosti stojí Fanda, kde si stále větší pozornost získává Kriminálka Miami. Sledovanější z obou dílů včera zhlédlo 196 tisíc diváků. Jedničkou mezi filmovými stanicemi včera byla Nova Cinema, na níž se všech pět pořadů v TOP 5 za kanál dostává nad 120 tisíc diváků a podíl na publiku neklesl pod 4,13 %. Jedničkou pak byla sci-fi Kontakt, kterou sledovalo 195 tisíc diváků. Dvojkou odpolední pohádka Tři bratři, kterou vidělo 168 tisíc při podílu na publiku (15–54) 14,62 %.

MINULÝ TÝDEN: Souboj pohádek na třech nejsledovanějších stanicích drtivě vyhrála ČT1

Jak už jsme naznačili, výborně se vedlo i ČT2. Jedničkou v TOP 5 byl britský dokument Alžběta II. – 90 let v 90 minutách, který zhlédlo 379 tisíc diváků. První díl nové řady Sherlock IV pak od 21:38 vidělo 234 tisíc diváků a podíl u mladšího publika dosáhl 9,79 %. Všechny pořady v TOP 5 za kanál se také dostávají nad 139 tisíc. Stále lépe se vede i ČT :D. Jedničku v TOP 5, Jája a Pája, sledovalo plných 161 tisíc diváků a nad sto tisíc se dostaly další tři pořady. Dařilo se i kanálu Prima Cool, kde tradiční dvojboj, Teorie velkého třesku a Simpsonovi, sledovalo až 189 tisíc diváků. I zde jsou všechny pořady nad sto tisíci diváky.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15–54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+