Více

Krausovi přerostly moc a peníze přes hlavu, míní šéfka programu ČT

Česká televize, respektive její programová ředitelka Kateřina Fričová, si nenechala líbit kritiku, kterou na ni snesl odcházející moderátor Jan Kraus. Opojení penězi a subjektivní pocit moci Janu Krausovi zřejmě natolik přerostly přes hlavu, že ztratil jakoukoliv sebereflexi, uvedla ve svém sloupku pro celostátní deník MF DNES Fričová.

K TÉMATU: Jan Kraus končí v České televizi s pořadem Uvolněte se, prosím

Jan Kraus často a rád mluvil o tom, že mu dramaturgie ČT nesmí do ničeho mluvit, že on je autor a má právo si dělat rozhovory, s kým chce a o čem chce, konstatuje také programová ředitelka České televize Kateřina Fričová, která má také na starosti restrukturalizaci druhého okruh tohoto veřejnoprávního média. Za cenzuru podle Fričové označoval Kraus fakt, že si televize chtěla určit, co bude v létě reprízovat.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Český Got Talent odstartuje v září. V porotě bude i Kraus a Bílá

Moderátor a bavič Jan Kraus skončí s talk show Uvolněte se, prosím na České televizi po pěti a půl letech. Rád a často se v něm obouval především do kontrolního orgánu tohoto veřejnoprávního média, Rady ČT. Na adresu jejich členů v minulosti mimo jiné uvedl, že nejsou gramotní. Poslední známý incident pochází z loňského října. Kraus přijal nabídku televizí Prima a JOJ a od září bude jedním ze tří porotců česko-slovenské verze soutěže Got Talent.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 6. 2010 12:39

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+