Více

Košice a Prešov opět se signálem digitální televize

Východoslovenské metropole Košice a Prešov se opět dočkaly pozemního digitálního vysílání. Provozovatel tamních experimentálních multiplexů, společnost Telecom Corp., po čtyřech dnech opět zapnul vysílače, které na kanálu 44 nabízejí digitální signál dvou programů veřejnoprávní Slovenské televize a komerčních stanic Markíza, Joj a TA 3. Uvedl to server Digimedia.sk.

Přerušení vysílání odůvodnil operátor sítě nejasnostmi ohledně úhrady nákladů spojených s provozem zkušebního vysílání. Ředitel společnosti Telecom Corp. Pavol Lulajka serveru Digimedia.sk řekl, že ačkoli televize obsažené v digitálních multiplexech souhlasily se zpoplatněním tohoto vysílání, dosud nepodepsaly smlouvu a firma si nemůže dovolit další ztráty.

Na vypnutí východoslovenských digitálních vysílačů reagoval stát zrychlením příprav koncepce dotování zkušebních multiplexů DVB-T. Zároveň však naznačil, že by mohl na provozovatele experimentů na východě Slovenska vypsat nové výběrové řízení. Oprávnění společnosti Telecom Corp. končí letos na Silvestra.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 5. 6. 2007 7:15

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+