Více

Koordinátor digitalizace plánuje jednání s výrobci televizních přijímačů

Pracovní jednání s výrobci televizní techniky nad problémy spojenými s přechodem na zemské digitální vysílání chce iniciovat předseda Národní koordinační skupiny pro zavádění DVB-T Zdeněk Duspiva. Schůzka by měla vést k dohodě nad standardy a kompresními formáty, jež by měly přijímače na českém trhu bezpodmínečně splňovat, aby nedošlo k poškození spotřebitelů. Duspiva to řekl serveru Česká média.

Výrobci se velmi zajímají o průběh digitalizace v České republice a možnosti řešení současné situace po zrušení nových licencí a časového zpoždění z toho plynoucí. V současné době je dobré uspořádat, zřejmě ještě během listopadu, společné jednání s hlavními výrobci, které by shrnulo hlavní problémy, které výrobce zajímají a měli bychom se společně pokusit nalézt shodu nebo alespoň konkrétní cestu k ní, a to zejména nad hlavními technickými otázkami jakými v současnosti jsou zejména standardy nebo volba kompresních formátů, uvedl Duspiva.

Podle člena NKS Vladimíra Hejkala zástupci největších výrobců televizních přijímačů deklarovali, že s formátem MPEG-4 počítají především pro televizory s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) a přijímače určené pro televizi přes pevnou telefonní linku (IPTV). Integrované digitální televizory a set-top-boxy by měly být i nadále schopny přijímat vysílání ve standardu MPEG-2. Shoda dominantních výrobců nad těmito okruhy by měla přispět ke zklidnění a zprůhlednění celé situace směrem ke spotřebitelům ohledně používaných technologií a dát jim tak potřebnou jistotu, dodal Zdeněk Duspiva.

17 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 11. 2006 14:58

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+