Více

Konec olympijských her zdarma? Práva na roky 2018 až 2024 získal Eurosport

Jak na novou situaci reaguje britská BBC, německé ARD a ZDF, rakouská ORF, francouzská France Télévision a Česká televize?

Vznikne nový olympijský kanál

Končí éra volně vysílaných televizních přenosů z olympijských her? Podle všeho ano. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v pondělí odpoledne oznámil uzavření exkluzivní dohody s provozovatelem placeného kabelového a satelitního kanálu Eurosport, společností Discovery Communications, na prodeji vysílacích práv pro zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu, letní olympijské hry 2020 v Tokiu a další dvě olympiády v letech 2022 a 2024, jejichž hostitelská města ještě nebyla zvolena. Smlouva se týká veškerých práv pro volné a placené televizní vysílání a multiplatformní licence pro všechny evropské země včetně České republiky. Eurosport se zároveň zavázal, že z letních olympiád odvysílá nejméně 200 hodin a ze zimních 100 hodin na zdarma šířených televizních kanálech.

Discovery Communications, která Eurosport převzala teprve loni, zaplatila za výhradní evropská vysílací práva pro čtyři olympiády celkem 1,3 miliardy euro (přes 35 miliard korun), přičemž část práv může přeprodat formou sublicencí dalším subjektům. Provozovatel Eurosportu se zároveň dohodl s MOV na vytvoření nového evropského olympijského kanálu. Způsob jeho šíření však zatím nespecifikovali a jediné, co k tomuto projektu sdělili, je fakt, že má využít hlavní online prezentaci Eurosportu na adrese Eurosport.com a internetovou videoslužbu Eurosport Player. Řadu evropských veřejnoprávních televizí, včetně České televize, oznámení dohody MOV s provozovatelem Eurosportu na exkluzivním prodeji vysílacích práv k olympijským hrám překvapilo. Server DigiZone.cz zjišťoval podrobnosti a nabízí reakce nejvýznamnějších evropských hráčů.

 

Foto: MOV

Generální ředitel společnosti Discovery Communications David Zaslav a předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach při podpisu exkluzivní smlouvy na kompletní evropská vysílací práva pro olympiády 2018 až 2014 pro Eurosport

Britská BBC: 200 hodin zdarma je málo

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+