Více

Brněnský Kojál ode dneška do středy bez analogového signálu

Na tři dny se po dobu deseti hodin denně počínaje dneškem odmlčí brněnský vysílač Kojál. Divákům na Brněnsku, závislým na analogovém televizním signálu z tohoto vysílače a navazujících převaděčů, nepůjdou vždy od osmi hodin ráno do pozdějších odpoledních hodin oba analogové programy České televize a televize Nova.

České radiokomunikace zahájily výluku dnes v osm hodin ráno. Dnešní výluka se týká jen Novy a několika rozhlasových stanic. Programy ČT 1 a ČT 2 nepůjdou v úterý od 8:00 do 15:30. Televizi Nova čeká výluka dnes, v úterý i ve stgředi od 8:00 do 18:00. Podle Lidových novin jde o jednu z největších odstávek tohoho vysílače za poslední léta. Důvodem je podle Jakuba Bieleckého, mediálního zástupce Radiokomunikací, plánovaná kontrola a údržba věže, vysílacích antén, energetiky a vysílačů.

MIF17

Kromě televizních stanic se během výluky odmlčí také Český rozhlas 1 – Radiožurnál, Český rozhlas 3 – Vltava, Český rozhlas Brno, Frekvence 1 a Rádio Impuls. Posluchači, kteří poslouchají Český rozhlas Brno na frekvenci 106,5 FM, si musí v tomto termínu své radiopřijímače přeladit na některou z jiných frekvencí, na Brněnsku například 93,1 FM. Mimo provoz bude souběžně i náš znojemský vysílač, řekla LN Alena Podlucká z Českého rozhlasu Brno.

Odstávka vysílače se nedotkne televizních diváků, kteří přijímají ČT 1, ČT 2 a Novu přes kabelovou televizi, satelit nebo IPTV. Podobně velká výluka analogového vysílače jako v Brně probíhá dnes a ve středu také na Malé Skále u Turnova. Od 6:00 do 18:00 odtud nevysílá ČT 1, ČT 2, Nova i Prima.

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 6. 2007 22:52

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+