Více

Koalice pro digitální televizi má už třináct členů

Ke Koalici pro digitální televizi, volnému sdružení na podporu zavádění zemského digitálního televizního vysílání, které založil náměstek ministra vnitra pro informatiku Zdeněk Zajíček a předseda Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva, se už přihlásilo 11 subjektů a dvě fyzické osoby. Koalice také zprovoznila vlastní internetové stránky v rámci webu zaniklého ministerstva informatiky.

Ke koalici, která vznikla minulou středu, se už přihlásila Česká televize, Asociace spotřební elektroniky, Asociace českých reklamních agentur, Asociace digitálních televizí i jednotliví její členové: digitální televize Febio, TV Barrandov, Óčko, TV Pohoda, RTA a Z 1, společnost Czech Digital Group (operátor multiplexu B), Jiří Mikeš a Radek Jeneš.

Členství v koalici stále zvažují komerční televize Nova a Prima. Obě stanice si nechaly čas na posouzení základního prohlášení koalice svými právníky. Bylo by podivné přihlásit se do Koalice pro digitální televizi a v případě, že nastanou problémy se způsobem vypínání analogového vysílání, vyvolat kvůli digitalizaci mezinárodní arbitráž, vysvětlil mluvčí Primy Ladislav Pavlík.

11 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 6. 2007 22:01

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+