Více

Koalice pro digitální televizi je na světě (VIDEO UVNITŘ)

V budově Ministerstva vnitra dnes vznikla a prvními signatáři byla i podepsána dohoda „Koalice pro digitální televizi“. Na setkání svolaném národním koordinátorem digitalizace Zdeňkem Duspivou a náměstkem ministra informatiky Zdeňkem Zajíčkem nechyběl žádný z významných hráčů na televizním trhu, kromě televizí samotných tu byli i zástupci výrobců elektroniky a lidé z reklamní branže.

Text byl připomínkovaný přímo na setkání, kde vznikla jeho nová verze, která se liší od podoby publikované na DigiZone.cz [DOC, 27,6 kB]. Dohodu zatím podepsali zástupci Asociace digitálních televizí, Asociace spotřební elektroniky a podle Událostí České televize už i její generální ředitel Jiří Janeček. Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák a výkonný ředitel televize Prima Petr Chajda předají text před případným podpisem na posouzení svým právníkům. Šéf Novy se na genezi druhé verze každopádně aktivně podílel.

Server DigiZone.cz zároveň dementuje zprávu, že za Koalicí pro digitální televizi stojí člen Rady Českého telekomunikačního úřadu Petr Štěpánek. Ten nebyl jednání vůbec přítomný.

DigiZone.cz přinese v zítřejším článku podrobnosti o tom, jak se nová koalice rodila, a to včetně fotografií. Zatím se můžete podívat na video z podpisu dvou signatářů [MPEG, 9,1 MB].

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 21. 6. 2007 11:31

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+