Více

Klíčový dokument, který rozhodne o budoucnosti terestrické televize v Česku, konečně na vládě

Strategie správy rádiového spektra řeší otázku uvolňování pásma 700 MHz pro mobilní broadband. Televize a operátoři sítí DVB-T jsou proti, většina členských států EU se ale uvolnění nebrání.

Politici naznačí, co bude s pásmem 700 MHz

Na Úřad vlády po měsících připomínkových řízení doputoval materiál Strategie správy rádiového spektra, klíčový dokument, který nastíní pozici České republiky před podzimní mezinárodní radiokomunikační konferencí WRC 2015 v Ženevě. Na ní by se mělo rozhodnout o tzv. druhé digitální dividendě, tedy vyčlenění pásma 700 MHz, které je nyní využíváno pro terestrické digitální televizní vysílání, pro mobilní broadbandové služby. Stát se zatím oficiálnímu vyjádření k tomu, zda podporuje urychlené vyčlenění pásma 700 MHz pro potřeby mobilního broadbandu, vyhýbal. Provozovatelé televizního vysílání i operátoři vysílacích sítí DVB-T jsou proti, silnou lobby pro toto řešení ale představují mobilní operátoři.

MIF17

Strategie správy rádiového spektra se měla dostat na jednání vlády již několikrát. Naposledy minulé pondělí 18. května. Serveru DigiZone.cz to pouhé tři dny před tímto termínem potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu František Kotrba. Materiál „Strategie správy rádiového spektra“ by měl být zařazen na program nejbližší schůze vlády. Projednána bude ta verze materiálu, která vzešla z mezirezortního připomínkového řízení, sdělil v pátek 15. května na dotaz serveru DigiZone.cz. Dokument se ale nakonec na programu vlády či v jeho dodatcích neobjevil a pátrání po tom, kdy tedy bude napevno zařazen, se změnilo v takřka detektivní práci, kdy si otázku serveru DigiZone.cz přehazoval Úřad vlády s ministerstvem průmyslu a obchodu, které dokument kabinetu předkládá.

 

Zdroj: České Radiokomunikace

Takto by byly degradovány celoplošné televizní multiplexy v České republice, pokud by bylo odejmuto pásmo 700 MHz

Kdy bude jasno? Už brzy

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+