Více

Kellner a zpravodajská televize? Aby to nedopadlo jako s Naší adresou

Zpravodajský kanál může být bezesporu silným vlivovým médiem, ale také bezednou dírou na peníze. Přesvědčit se o tom mohla investiční skupina J&T, jejíž televize Z1 existovala jen dva roky.

Televize je drahá legrace, a zvlášť zpravodajská

Pokusí se nejbohatší Čech Petr Kellner postavit vlastní zpravodajskou televizi? A pokud ano, bude vysílat v rámci jeho placené televizní služby O2TV, jak minulý týden naznačily Lidové noviny, podle kterých jsou v O2 „přímo posedlí“ myšlenkou posilování vlastního mediálního vlivu? Určitý smysl by to dávalo, vždyť Petr Kellner a jeho PPF jsou snad jedinou velkou podnikatelskou skupinou v Česku, která si nevydržuje žádné zpravodajské médium. Před časem se zbavila i týdeníku Euro, který měl kdysi na starosti tehdejší manažer PPF a Expandia banky Petr Dvořák, dnešní generální ředitel České televize. A to si můžeme být jisti, že se v té době o PPF na stránkách Eura nepsalo nic špatného. Ale byla to poměrně drahá „legrace“.

Televize, a ještě k tomu zpravodajská, je však z hlediska nákladů ještě o několik řádů dražší koníček. Pokud se do jejího provozování pustí soukromník na tak malém trhu, jako je český, nemůže počítat s brzkou návratností investic. Pokud tedy k návratnosti vůbec někdy dojde. Zpravodajské kanály rozhodně nepatří mezi nejúspěšnější televize na trhu, tedy pokud se zrovna neděje něco extra mimořádného, což má ale zase ten háček, že těžko můžete přímý přenos z pádu Dvojčat v New Yorku přerušit reklamním blokem. Soukromá zpravodajská televize na trhu velikosti České republiky má tedy smysl pouze v případě, že od ní majitel očekává něco jiného než prostý zisk. A je připraven její provoz navždy dotovat, protože se mu to vyplatí jinak: může ovlivňovat veřejné mínění.

 

Repro: DigiZone.cz

Oproti Andreji Babišovi nemá Petr Kellner žádné vlivové médium. Pokud tedy nepočítáme nadstandardní vztahy s ředitelem ČT Petrem Dvořákem, kterého ale může Andrej Babiš vyhodit ze sedla.

Silný zpravodajský kanál na O2TV? Protimluv

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+