Více

Ke strategii přechodu na DVB-T2 přišlo přes 90 připomínek. Jakých?

Na vládu se dokument, na jehož základě vznikne technický plán přechodu na standard DVB-T2 a hlavně bude zahájen celý proces, dostane o více než měsíc později oproti plánu.

Nejvíc dotazů přišlo na finance

Vypořádávání připomínek ke Strategii rozvoje terestrické televizní platformy v České republice, jež řeší přechod na nový vysílací standard DVB-T2 a bude podkladem pro vznik závazného harmonogramu zapínání sítí DVB-T2 a vypínání stávajících sítí DVB-T, nabírá mírné zpoždění. Už nyní je jisté, že původně plánovaný start dvou přechodných celoplošných sítí DVB-T2 na začátku června (u příležitosti začínajícího Mistrovství Evropy ve fotbale) se nestihne a není jisté, zda tyto přechodné multiplexy vůbec odstartují letos. Na termínech uvedených ve Strategii se však zatím nic nemění, a tak konečné slovo bude mít vláda – až se k ní dokument po vypořádání připomínek z meziresortního připomínkového řízení dostane. Podle posledních odhadů by kabinet měl Strategii projednat po Velikonocích.

Víc než devět desítek připomínek, které ke Strategii přišly v meziresortním řízení, označuje šéf expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák za „standardní počet“, který se nijak nevymyká obvyklým počtům. Největší část připomínek - asi jedna pětina, se týká upřesnění nákladů a výnosů, resp. finančních souvislostí, celého procesu přechodu na DVB-T2. Jde vesměs o připomínky požadující upřesnění nákladových položek v čase, dopadů do státního rozpočtu či obecně do veřejných zdrojů. Jde také o požadavky na upřesnění využití radiokomunikačního účtu, jeho naplňování a využití v jednotlivých fázích procesu, vysvětluje Dvořák, pod jehož taktovkou coby předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) probíhala technická část první televizní digitalizace, tedy přechod ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání DVB-T.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+