Více

Kdo stojí za chystanou satelitní službou Flix TV? V Maďarsku už provozuje videotéku

Jedinou majitelkou i jednatelkou operátora služby je maďarská manažerka Kamilla Tóth, ta však nemusí být skutečným investorem. S televizemi vyjednává Flix.TV už půl roku.

Zacíleno na diváky bezplatného DVB-T

Již druhá nová satelitní televizní služba oznámila brzký vstup na český trh. Po slovenské Antik Sat, za kterou stojí slovenská společnost Antik Telekom z Košic a jež se nejprve etabluje na Slovensku, než vstoupí do Česka, má ještě do konce letošního roku na stávající satelitní operátory zaútočit služba Flix.TV. Podle dosavadních informací by mělo jít o low cost platformu, která se bude snažit přetáhnout diváky od pozemního digitálního vysílání DVB-T, které je možné sledovat zdarma. Tomu odpovídá také zamýšlené rozdělení základních programových balíků na nejnižší „sociální“ s pouhými 30 kanály, na který naváže balíček Standard s 80 programy, Premium s 80 kanály a prémiovým filmovým obsahem a nejvyšší nabídka s prémiovými sportovními programy a kanály pro dospělé.

Flix.TV má startovat s 13 programy v HD rozlišení, včetně tří programů České televize a hlavního kanálu Novy, ale také slovenské Markízy, Jojky nebo TV Doma. To je lákavější nabídka než DVB-T, záležet ovšem bude na ceníku balíčků, které zatím operátor nezveřejnil. V prezentaci, s níž letos na jaře a v létě obcházel provozovatele českých televizí, ovšem jasně zmiňuje, že chce cílit právě na diváky, co dosud nevyužívají žádnou placenou televizní službu a spoléhají na bezplatnou nabídku v terestrice. Ta obsahuje rovněž okolo 30 programů jako plánovaná nejnižší nabídka Flix.TV, z HD kanálů ale může nabídnout jen ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD. Komerční televize své HD verze z pozemního vysílání stáhly, aby za ně mohly inkasovat zvláštní poplatky od poskytovatelů kabelové, satelitní a IP televize.

 

Zdroj: www.flixtv.cz

Flix.TV slibuje na svém webu poměrně brzký start, dostupná má být ještě do konce letošního roku

Smělý plán: desítky tisíc zákazníků do dvou let

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+