Více

Kde najít spolehlivý obsah v rozlišení Ultra HD a jak si ho přehrát?

AKTUALIZOVÁNO – Televizory s rozlišením 4K budou letos všude kolem nás, protože výrobci už HD přístrojů uvádějí na trh minimálně. Kde ale najít něco k přehrání?

Extrémně vysoké rozlišení nás obkličuje ze všech stran. A že je opravdu vysoké, o tom se už nepochybuje, protože Full HD přebírá pozici toho nízkého, resp. základního tak, jako H.265/HEVC (High Efficiency Video Coding) přebírá pozici H.264. Otázkou ale je, kde vzít nějaký solidní obsah, alespoň na vyzkoušení.

Zmínil jsem H.264. The Fraunhofer Heinrich Hertz Institute ohlásil, že vyvinul vysoce účinný kodek/dekodek H.265/MPEG-HEVC (v krátkosti HEVC či H.265/HEVC) pracující v reálném čase, který je ve srovnání s jeho předchůdcem, H.264/MPEG4-AVC, asi o 50 % účinnější. To znamená, že při stejné kvalitě redukuje datový (bitový) tok o polovinu. U datového toku se vždy bavíme o Mb/s, nikoli o MB/s, a jde tedy o bity, nikoli o bajty, jak je stále ještě někde vidět. Říkám to zejména proto, že ve finále by byl mezi požadovaným (a ušetřeným) datovým tokem značný rozdíl.

ČTĚTE TAKÉ:

Streamování je jasná budoucnost. A americká současnost

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+