Více

Kavčí hory posunuly o den vypínání ČT 2 a start multiplexu 1 v Sušici

Analogové vysílání programu ČT 2 ze sušického vysílače Svatobor na kanálu 52 skončí o den dříve, než se předpokládalo, anebo výrazně později. Záleží na tom, kdy digitální multiplex 3 zahájí vysílání na stejném kanálu z hlavního plzeňského vysílače Krašov. ČT dosud komunikovala jako termín vypnutí analogové Dvojky na Svatoboru 30. listopad. Podle dnešní tiskové zprávy by se tak ale mělo stát již 29. listopadu o půlnoci.

K VĚCI: Podrobnosti o chystaném digitálním vysílání v Sušici

stul

Od úterý 21. října je v obraze analogové ČT 2 ze Svatoboru vložen varovný piktogram s informační lištou. V ní televize případně vymění termín vypnutí tohoto programu, a je velmi pravděpodobné, že ani 29. listopad nebude definitivním datem. Multiplex 3 z plzeňského Krašova by totiž měl podle Českých Radiokomunikací, které pro operátora této sítě, společnost Czech Digital Group, zajistí provoz všech základní vysílačů, odstartovat až v průběhu prosince, zřejmě těsně před Vánoci.

Pokud se tak skutečně stane, analogová ČT 2 ze Svatoboru bude na kanálu 52 vysílat až do této doby. Veřejnoprávní multiplex 1, který měl ze sušického Svatoboru na kanále 49 zahájit vysílání 17. listopadu, posunul start na 18. listopadu.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 10. 2008 0:13

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+