Více

Kauza doplňků pro Kodi: TV Addons je zpět, ale s novou hromadnou žalobou na krku

A tentokráte je to vážné. Náš spolupracovník shrnuje všechny běžící soudní spory, vedené v Evropě i na americkém kontinentu.

Jak jsme již psali, nejznámější (a nejkontroverznější) repo doplňků pro KODI, TV Addons, se potýká s vážnými problémy, které vedly i k dočasnému přerušení provozu.

V týdnech, které následovaly po žalobě společnosti DISH, bylo několik internetových domén týkajících se TV Addons, včetně samotné tvaddons.ag, převedeno na kanadský subjekt, konkrétně na gentlemana jménem Daniel Drapeau z Montrealu.

 Jak bylo následně zjištěno, zmiňovaný gentleman je advokátem, registrovaným u advokátní komory provincie Quebec od roku 1991 a na zmiňované adrese sídlí advokátní kancelář DrapeauLex, v jejímž čele stojí od roku 2012.

Vzhledem k žalobě podané v USA byla tato skutečnost jistou dobou záhadou, než bylo po pátrání provedeném týmem webu torrentfreak.com zjištěno, že nemá nic společného s žalobou podanou společností DISH v USA, ale naopak vše s další žalobou, podanou 2. června skupinou všech hlavních kanadských telekomunikačních gigantů u kanadského Federálního soudu (Federal Court / Cour fédérale). V jurisdikci tohoto soudu jsou tzv. federální případy, jako kupříkladu porušování intelektuálního vlastnictví, přečiny týkající se námořního práva, přezkumy rozhodnutí imigračního soudu nebo zločiny proti královně dle kanadského práva.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.   

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+