Více

Kanály Novy v HD pro operátory v kvalitě až 18 Mbps

Společnost Smart Comp. se dohodla s CET 21 na distribuci svých kanálů ve vysokém rozlišení. Půjde tak o stanice Nova a Nova Sport. Jde o dobrou zprávu pro všechny zákazníky, jejichž operátoři od Smart Compu signál dále distribuují jako převzaté vysílání. Od 1.července jsou tak programy Nova HD a Nova Sport HD k dispozici již všem kabelovým a IPTV operátorům a jejich zákazníkům, uvedl tiskový manažer Novy Sport Michal Klouda.

CIF17

Smart Comp. je provozovatelem metropolitní optické sítě Netbox. Šíření Nova HD a Nova Sport HD dosud vyžadovalo přímé propojení operátora na předávací rozhraní v sídle společnosti CET 21, což omezovalo možnosti operátorů získat programy Nova HD a Nova Sport HD do svých programových balíčků a tím i sledování programů ve vysokém rozlišení v českých a slovenských domácnostech, upřesnil Klouda. V úvahu připadá pro tuto síť i distribuce stanic v SD kvalitě, a to včetně Novy Cinemy.

Služba bude zprovozněna 1. července 2009 pro Českou republikuSlovenskou republiku. Podmínkou získání signálu je písemný souhlas CET 21, smlouva se SMART Comp. a hrazení měsíčního poplatku společnosti SMART Comp. Společnost SMART Comp. nabízí i možnost individuálního připojení do distribuční sítě. IP obsah bude operátorům předáván v distribučních bodech Praha – Sitel, Brno – Kovoterm, Bratislava – SIX. Rozhraní pro připojení je FastEthernet 10/100 Mb/s případně GigabitEthernet 1000 Mb/s. K dispozici bude konstantní bitový tok až 18 Mb/s.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 8. 2009 6:48

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+