Více

Kanál Digi Sport v dohledné době na satelitu v HD kvalitě nebude

Tematický kanál Digi Sport, který je exkluzivně dostupný pouze u společností Digi Czech Republic a Digi Slovakia v kabelových rozvodech a satelitní televizi Digi TV, neplánuje v nejbližší době vysílat prostřednictvím družice ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Serveru DigiZone.cz to řekl v exkluzivním rozhovoru šéfredaktor stanice Jaroslav Šišolák, který působil v minulosti na stejném postu i ve sportovní redakci veřejnoprávní STV.

ČTĚTE TAKÉ: Digi Sport u dalších operátorů? Nehrozí to, tvrdí provozovatel služ­by

MIF17

Co se týká satelitu, tak se v nejbližší budoucnosti neuvažuje o přechodu na HD rozlišení. Je to technologická otázka a otázka investic, uvedl pro DigiZone.cz Šišolák. My vysíláme ve vysokém rozlišení od samého počátku a na výstupech do optiky, která jde do kabelových rozvodů, jdeme ve Full HD kvalitě. Ti, co mají kabelové rozvody Digi, tak od nás mají HD signál, upřesnil Šišolák. Na otázku, kdy by se tedy mohli zákazníci tohoto programu v HD kvalitě dočkat, odpověděl Šišolák následovně: Dostáváme se do Bukurešti (zde má Digi TV svou centrálu, pozn. red.). Jsou to věci, které my neřešíme, řekl.

Rozhovor se šéfredaktorem kanálu Digi Sport Jaroslavem Šišolákem o plánech stanice, složitém vyjednávání o kanadsko-americké NHL a rozšíření aktivit na českém trhu, čtěte na našem webu zítra.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 10. 2011 23:01

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+