Více

Kabelovky se brání platbám za programy Novy a Primy. Bude jim to něco platné?

UVNITŘ CENÍKY – Největší české komerční televizní skupiny Nova a Prima si chtějí vylepšit výnosy zpoplatněním převzatého vysílání jejich programů, jako to udělala CME v Rumunsku.

Když nezaplatíte, vypneme vám Primu

Zaplaťte nám za všechny své klienty a my vám poskytneme naše programy nejen ve standardním, ale i ve vysokém rozlišení obrazu. Pokud nám nezaplatíte a naše programy nebudou umístěny do základní nejširší programové nabídky, zakážeme vám naše televizní kanály šířit. S takovou se na přelomu roku obrátily dvě největší komerční televizní skupiny Nova a Prima na provozovatele placených televizních služeb – kabelové a satelitní operátory a provozovatele IPTV. Ačkoli Prima šíří všechny své čtyři programy v pozemním digitálním vysílání volně (ve standardním rozlišení obrazu) a od Novy je takto dostupných pět ze šesti jejích programů, vedení těchto televizí odmítá nadále dodržovat zavedenou praxi, že tyto programy jsou v rámci tzv. must carry (povinně zařazované programy) k dispozici pro převzaté vysílání zdarma.

Nova žádá platby pouze za HD verze svých kanálů, Prima i za kanály ve standardním rozlišení, tedy ve stejné kvalitě, v jaké jsou dostupné v DVB-T. A to rovnou zpětně od začátku letošního roku. Operátorům převzatého vysílání rozeslala ke konci ledna podrobné ceníky, v nichž si účtuje nejen za lineární vysílání, ale i za nelineární služby a OTT. Kabelová společnost, satelitní operátor nebo poskytovatel IPTV, kteří budou chtít nabízet to nejzákladnější, tedy hlavní program Primy, Primu Cool, Primu love a Primu Zoom tak, jak běží i v pozemním vysílání, musí za každého svého zákazníka zaplatit 8,80 Kč měsíčně. „Program musí být zařazen v základní programové nabídce nebo vůbec,“ klade si Prima v dopise podmínku a poměrně tvrdě požadované poplatky vymáhá.

 

Foto: TV Nova

Která kabelová společnost by si mohla dovolit postrádat ve svojí programové nabídce Novu?

„Obchodní záležitosti nekomentujeme“

Celý článek včetně ceníků Novy a Primy čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+