Více

Kabelovky nechtějí komentovat jednání o filmovém kanálu Novy

Kabelové společnosti odmítly komentovat tvrzení generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka, že tato stanice s nimi jedná o zařazení speciálního filmového kanálu. Dvořák v rozhovoru pro deník MF Dnes začátkem února prohlásil, že Nova usiluje o spuštění nové filmové stanice, která by vysílala podobně jako sportovní kanál Galaxie sport hlavně v kabelových rozvodech.

V současné době vyjednáváme s řadou domácích subjektů, a to hned o několika různých projektech. Tato jednání ze zásady nekomentujeme, uvedl na dotaz serveru DigiZone.cz generální ředitel společnosti UPC Česká republika Václav Bartoň. Druhý největší tuzemský kabelový operátor Karneval Media přes slib svého mediálního zástupce Jana Hlaváče na otázku neodpověděl.

MIF17

Jednání o filmovém kanálu, který je rovněž mezi čtyřmi projekty Novy ve výběrovém řízení na licence pro zemské digitální vysílání, nechce blíže komentovat ani sama televize. Naší strategií je nekomentovat jakákoliv probíhající jednání před jejich ukončením, řekla serveru DigiZone.cz mluvčí Novy Veronika Šmítková. Podle informací, které máme k dispozici, je filmový kanál zatím ve fázi úvah a musí se k němu vyjádřit majitel Novy, bermudská společnost CME.

Může se taky stát, že si to CME domluví s majiteli kabelových televizí v zahraničí a ty to pak dostanou příkazem shora, podobně jako UPC dostala příkazem shora, aby zařadila Novu do satelitní placené služby UPC Direct, řekl serveru DigiZone.cz člověk z oboru, který si nepřál být jmenován.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 2. 2006 18:56

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+