Více

Kabelové televize nabízejí místo (ne)držitelům DVB-T licencí

Kabelové televize sdružené v České asociaci kompetitivních komunikací (ČAKK) jsou připraveny jednat s držiteli licencí DVB-T o zařazení jejich vysílání do programové nabídky na kabelu. Představenstvo ČAKK se na této výzvě usneslo na svém včerejším zasedání.

K tomu, abychom držitelům licencí na zemské digitální vysílání nabídli náhradní vysílací platformu, nás vede především snaha napomoci řešit zablokovaný vývoj procesu digitalizace v České republice. Na tento stav nepřímo doplácejí všechna média, uvedla Vladimíra Chlandová, předsedkyně představenstva ČAKK. Chlandová také slíbila: Můžeme umožnit držitelům licence ověřit si své projekty u více než milionu českých domácností, kam již dnes naši členové dodávají televizní signál. To vše za předpokladu, že držitelé licencí vstoupí do seriózního jednání o podmínkách přenosu. Zatím tak totiž, až na čestnou výjimku, nikdo neučinil.

ČAKK považuje nabízené podmínky za více než srovnatelné s vysíláním v zemských digitálních multiplexech. Prezident asociace Zdeněk Vaníček se ale zároveň brání názoru, že digitalizaci by na začátku měly spolufinancovat právě kabelové a satelitní společnosti. Takzvané ‚must carry‘, tedy povinné zařazení digitálních zemských programů komerčních subjektů do vysílání právě těchto platforem, tak jak o to někteří z nich usilují, by bylo neúnosné a vyvolalo by vleklý soudní spor s mezinárodním dosahem, uvedl předseda ČAKK.

11 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 2. 4. 2007 7:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+