Více

K neodvysílání Show Jana Krause se vyjádřila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ohradila proti tvrzení televize Prima, která „zaštítila své rozhodnutí neodvysílat pořad Show Jana Krause odkazem na riziko sankce ze strany Rady“.

Společnost FTV Prima by měl jako zkušený provozovatel znát právní výklad Rady v souvislosti s povinností dodržovat zásady objektivity a vyváženosti, píše se v tiskové zprávě RRTV. Pořad Show Jana Krause již byl v minulosti na základě diváckých stížností posuzován z hlediska pravidel pro objektivní a vyvážené informování, když v průběhu prezidentských voleb v roce 2013 v rámci tohoto pořadu hosté Jana Krause vyjádřili přímou podporu prezidentskému kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi.

Rada tehdy konstatovala, že na zábavní pořad, který je zcela principiálně prostoupen subjektivními názory a hodnotícími komentáři, ze zákona nelze uplatňovat požadavky na objektivitu. Prima tak podle Rady rozhodně nemůže argumentovat jakousi nejistotou či právní neurčitostí a její vyjádření je nutno chápat jako alibistické a účelové. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ve vyjádření distancuje od snahy provozovatele hledat viníka svého postupu na straně regulátora.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 10. 2016 0:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+