Více

JVC LT-55VU83A: i když bez HDR, obrazově nad průměrem

UVNITŘ GALERIE – Televizní přijímač s rozlišením Ultra HD (4K) zvládá příjem současného i budoucího pozemního vysílání DVB-T/T2/HEVC.

Televizory značky JVC se už nějaký ten pátek vyrábějí v Turecku. Mateřská firma, Japan Victor Company, po krizi v roce 2008 nejen změnila vlastníka – výsledkem byla fúze se společností Kenwood, ale oficiálně oznámila i ukončení vlastní výroby LCD televizorů. A tak asi nebylo velkým problémem prodat licenci na značku JVC pro tento segment výrobků turecké společnosti Vestel.

Ta už dávno překročila rámec regionálního výrobce a počtem vyrobených přijímačů se zařadila mezi největší producenty LCD televizorů. Především se uplatňuje jako tzv. OEM výrobce, dodávající své produkty jiným firmám, které je pak prodávají pod svou značkou. Touto formou s Vestelem spolupracuje i řada zvučných jmen spotřební elektroniky; mnozí uživatelé – především levnějších modelů – by se tedy asi divili, co je „pod kapotou“ jejich značkového přístroje.

To ale není případ televizorů JVC. Zde je Vestel jako výrobce a licenční forma smlouvy s JVC je zcela transparentní, takže se tyto údaje dočtete i na obalu televizorů. V tomto směru je trochu legrační ryze japonská „image“ webových stránek tuzemského prodejce se samurajskými meči a mottem „Japanese quality since 1927“. Navíc stránky, bohužel, nejsou příliš aktuální – např. tento televizor na ně ještě nedorazil.

Na trhu se výrobky vzešlé z této spolupráce snaží zaujmout kombinací solidního provedení s nízkou cenou. Příkladem může být i tento model, JVC LT-55VU83A – přijímač s 55palcovou, tj. 139centimetrovou obrazovkou s rozlišením Ultra HD, či chcete-li 4K, tedy 3840 x 2160 bodů, za necelých 19 000 Kč je určitě zajímavý. Vzhled přijímače první dojem spíše vylepší. Obrazovku rámuje jen tenká obruba z černého plastu, horní a boční hrany přijímače pak lemuje pás broušeného kovu, který celkovému vzhledu dodává jakousi solidnost. Spodní partie je už v režii očekávaných plastových materiálů, ať už jde o spodní lištu s „chromovým“ nástřikem, ozdobenou v mírně rozšířeném středu logem značky, či o dvojici noh umístěných cca 10 centimetrů od obou okrajů. Samozřejmě že pokud nebudeme televizor stavět na stolek či podobnou podložku, nemusíme je vůbec využít a pomocí normalizovaného systému VESA přijímač připojíme k držáku pro instalaci na zeď.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+