Více

Názory k článku
Televize Joj přišla o lukrativní analogové vysílače v Žilině a Trenčíně

Lumír L aura:52
26. 1. 2011 7:29 Nový

Harmonogram.

celé vlákno
Je zajímavé, že na jistém SK webu se píše, že jedinou tv stanicí, která s harmonogramem odnímání ATV frekvencí nesouhlasí a žádá tříměsíční odklad (údajně kvůli špatné info kampani) je Markíza. O STV a JOJ se tam píše, že s tím problém nemají! Tak jak to potom je? Navíc je tam i jedna zajímavá stať o přechodném období na TX, když se vypne analog a než se zapne digitál!
Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
26. 1. 2011 7:50 Nový

Re: Harmonogram.

celé vlákno
V každém případě nikdo nepadá na pr.el před Markízou tedy CME jako u Nás v Česku,to je pravý opak =( to se Nově TV leze zadními vrátky víte kam...
Pro to se mi to na slovensku líbí že nepodléhají lobbingu CME a analog vypnou,a basta fidli,odvolávat se můžou dle libosti ale stejnak to musí vypnout...krásný stav,který si můžem jen snít...tady se lobbuje a podle toho to v Česku taky vypadá =(((
A AA aura:74
26. 1. 2011 10:17 Nový

Re: Harmonogram.

celé vlákno
A ty desitky novych digitalnich programu zdarma, maji uz alespon tam v tom vychodnim raji?
Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
26. 1. 2011 10:48 Nový

Re: Harmonogram.

celé vlákno
Pokud to nezkončí podobně jako Z1,tak ať si vysílají desítky volných TV?!!,nikdo vás nenutí se na ten jejich program dívat,pokud ekonomicky ustojí svou pozici na trhu,nechť si vysílají =D,beze ztráty a dluhů ;D pokud možno =)
K. Vav aura:31
26. 1. 2011 8:33 Nový

Druhý multiplex

celé vlákno
Na tomto kanále bude vysílat 2.terestriálny multiplex: TV Joj, Joj Plus, TV Markíza, TV Doma
A AA aura:74
26. 1. 2011 10:19 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
A v cem je konkretne problem? Chybi nam kmitocty na tech pet pozemnich multiplexu (ci kolik si to nadsenci puvodne vybajili) s desitkami novych programu? :)
Petr Kříž aura:48
26. 1. 2011 10:52 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Problém byl na začátku spouštění muxů, např. musely se prohazovat kanály, bylo vzájemné rušení. Minulý rok a letos se už musí analog vypínat už dle TPP, takže už budou volné kmitočty. DVB-T zaspalo dobu, kdy o toto vysílání byl větší zájem, dnes spíše ubívá zájemců.
Lubomír Kozák aura:44
26. 1. 2011 12:25 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Že ty televize v zásadě nemají co vysílat. Reprízový přeborník NOVA,k poblinkání.
A AA aura:74
26. 1. 2011 12:33 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Pak tedy nechapu ono nadseni nad tim ze nekomu byly befelem odebrany analogove kmitocty... kdyz na nich potom stejne budou digitalne vysilat televize co v zasade nemaji co vysilat.
Petr Kříž aura:48
26. 1. 2011 12:38 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Teď u nás není už žádný problém s kmitočty, máme už 3 muxy. Ale poukauji na paralelní situaci, u nás při začátku zavádění DVB-T a nynější situaci na Slovensku. Slováci se nemazlí s odnímáním analogových kmitočtů, kdežto u nás to nešlo, vše se musí řídit dle TPP a čekat než vyprší doba. Slováci přistupují k řešení situace pružněji - to je náš český stálý problém.
A AA aura:74
26. 1. 2011 12:43 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Slováci přistupují k řešení situace pružněji - a co jim to bude platne? Prd jako u nas :)
Petr Kříž aura:48
26. 1. 2011 13:59 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Pozemní vysílání bude existovat dál, jen se u nás musí "pomaleji" vyřešit vztah televizí a poskytovatelů vysílání.
Ryszard Wałach
Ryszard Wałach Login: risza
1. 2. 2011 9:48 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Přesně.Slováci se s tím neparají jako u nás.TV Nova vypla analog v Sušicích o více jak půl roku později a nikdo s tím nic nedělal.Je to dobrá zpráva,že by už v květnu se mělo z Žiliny vysílat na 52.kanále.Nevím,ale proč tu někdo píše,že leší bude, když na tom kanále bude vysílat aspoň analog než nic?? Nedávno jsem četl,že do května chtějí Slováci spustit 15 vysilačů-Považská Bystrica, Bytča, Detva a Banská Bystrica,Prešov,Bardějov,Ttrenčín,Košice,Rimavská sobota,Bratislava,Nové mesto na váhom a další malé města,ale o Žilině se tam nepsalo.Začali to nějak urychlovat,což je dobře.Češi by si měli vzít z toho příklad.Lysá hora bude rušit hlůavně v Českém těšíně a dál k Ostravě,ale vysílá pouze s výkonem 300W,což není moc.Zaleží s jakým výkonem budou vysílat Slováci.Ale určitě mezi Vendryni a Jablunkovem bude příjem dobrý,protože vysoký kanál se z Lysé hory přes Javorový a Ostrý zde nedostane.Stejně to je dovné,jak mohla mezinarodní koordinace schválit stejný kanála na vysilačích,které na sebe mají přímý výhled??!Jinak na 52.kanále vysílají i Poláci v Czenstochové,což je asi 130km od hranic s výkonem 800kW.Jenže Slováci zatím všechny vysilače spouštějí ve Vertikalní polarizaci.Tak nevím jak to bude zde.V tom případě rušení by bylo minimální.Slováci totiž výkon do poslední chvíle tají a údajně má v den spuštění K52 dojít k navyšení výkonu na dočasném muxu na k68.Viz- http://www.power.szm.com/spravy/spravy_new.htm
Dan Rozsíval aura:45
26. 1. 2011 11:01 Nový

Re: Druhý multiplex

celé vlákno
Dle TPP ale jaksi vypínají jen někteří. Pro analogového leadera je to jen cár papíru.
Josef Pavera aura:89
26. 1. 2011 11:47 Nový

JOJ - Križava K52

Jediný důvod proč JOJ bojuje proti - vidím v nastupující konkurenci v tomto regionu a je vlastně pro ni klíčový(obdobná situace v Trenčíně).Markiza nikdy z Križavy nevysílala a byla vždy velmi špatně dostupná a když tak jen z malých dokrývačů.K 52 na Križavě byl kordinovám až na neskutečných 1000kW ERP,jestli se nepletu.(Vysílala zde i soukromná TV Sever-ale kdo si to dneska vzpomene).(Vysílalo se,ale z nižším výkonem).Dochází zde vlastně ke stejné situaci jako když se Markiza brání vypínání.(To jsem zvědav co vypukne až budou muset vypnout Suchou Horu K 49).Pro nás ve Slezsku,ale vlastně pro všechny posluchače v této oblasti je to velmi příznivá zpráva,že se dočkáme (asi) vysílání z dostatečným výkonem který hravě dosáhne Ostravu a okolí.Doufám,že se do té doby odmlčí definitivně K52 Nova z Lysé hory,naprosto zbytečný mikrovysílač,který v jistém segmentu příjmu vyrušil možnost příjmu K52 z Križavy.(To zas bude asi pláče ze strany Novy jak pečuje o diváka,ale myslím si,že zbytečně neboť už v té době bude funkční Mux 2 K37 z Lysé hory).

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+