Více

Jiří Janeček Kavčí hory neřídil, tvrdí bývalý vrchní a programový ředitel

Do nebývale ostré kritiky současného generálního ředitele České televize Jiřího Janečka se v krátkém rozhovoru pro aktuální vydání týdeníku Instinkt pustil její bývalý vrchní, programový a finanční ředitel František Lambert. Ten označil Janečka v podstatě za neschopného a uvedl, že veřejnoprávní médium z Kavčích hor vedl ve skutečnosti on sám.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček sníží v rámci šetření platy některým ředitelům v ČT. I sobě

Většinu práce jsem dělal za něj, uvedl o svém dřívějším působení na Kavčích horách Lambert. Všichni vědí, že jsem kromě zpravodajství, což byla Zdeňkova (Zdeněk Šámal, bývalý ředitel zpravodajství ČT, pozn. red.) záležitost, ČT řídil. Kdo „pomohl“ jemu do televize, tuším, ale podložené to nemám, dodal Lambert. Za znovuzvolení Janečka generálním ředitelem pak mohou podle něho především kontakty s některými lidmi.

stul

NEPŘEHLÉDNĚTE: Politici: Ředitel ČT i další šéfové by měli podávat majetková přiznání

František Lambert skončil v České televizi definitivně před třemi lety, v říjnu 2007, pár měsíců poté, co vyšlo najevo jeho bývalé členství v komunistických Lidových milicích. Tento manažer vykonával na Kavčích horách svou funkci do 1. července, poté ho na postu programového ředitele nahradila Kateřina Fričová. Ta už díky probíhající restrukturalizaci v ČT také nepracuje. Finančním ředitelem byl pouze krátkou dobu a celkově působil ve veřejnoprávním médiu od roku 2003.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 9. 2010 19:45

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+