Více

Jiří Hojgr: Placené televizní kanály hromadně osloví ISP a operátory IPTV, kteří je poskytují nelegálně

„Chceme se dohodnout a podepsat řádné smlouvy. Pokud na to však někdo nebude slyšet, jsme připraveni věc předat advokátní kanceláři,“ popisuje koordinátor akce serveru DigiZone.cz

Zastupujete několik provozovatelů placených televizních kanálů při jednání s nelegálními poskytovateli jejich obsahu. Jak vlastně tahle aktivita vznikla a bude zastřešena nějakou oficiální organizací nebo sdružením?

Nevyhrocoval bych to úplně na nelegální šíření, ale na využívání televizní služby a zlegálnění tohoto využívání. Domnívám se totiž, že někteří provideři možná ani netuší, že jsou s využíváním televizního vysílání spojeny nějaké zákony. Ale k vaší otázce, jak to celé vzniklo: momentálně jsme v takové koncové etapě přípravy před spuštěním. Zhruba před rokem jsme začal diskutovat s programmery o nějaké formě řešení zlegálnění televizní služby. Technologie totiž postupným vývojem umožnila řadě různých poskytovatelů internetových služeb automaticky přidávat i televizní programy a jaksi zapomněli na to, že by k tomu měli mít s někým uzavřenu smlouvu, že by k tomu měla být nastavena nějaká pravidla.

Když jsme o tom začali diskutovat, bavili jsme se o různých formách, jak by tato iniciativa či aktivita mohla být prezentována a mohla fungovat. Oslovil téměř všechny programmery v České republice, a po určitých peripetiích jsme se dobrali k tomu, že nejjednodušší bude ustanovit člověka, který bude tyto firmy zastupovat, bude jimi určitou formou zmocněn k jednání a zastupování vůči jednotlivých subjektům tak, jak předpokládáme dál pokračovat. V současné době s programmery prakticky dojednáváme nebo dokončujeme formu jejich účasti a smluvní podobu tohoto zastupování. Předpokládám, že v průběhu října bychom se mohli dobrat k tomu, že by tato aktivita začala oficiálně fungovat.

 stul

S kým a o čem pak budete vyjednávat?

Celý rozhovor čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+